Jarosław Kaczyński odpowiedział na pytania internautów


W czasie, gdy w Warszawie trwały manifestacje (w tym antyrządowe), Jarosław Kaczyński odpowiadał na pytania internautów. Prezes Prawa i Sprawiedliwości wziął udział w czacie za pośrednictwem popularnego portalu społecznościowego.

Szef PiS ocenił, że demokracja w Polsce nie jest zagrożona. Jego zdaniem protesty KOD i opozycji są efektem przegrania wyborów przez obóz władzy. Kaczyński krytycznie wypowiedział się na temat przyjmowania uchodźców, gdyż – po ostatnich zamachach – godzi to w bezpieczeństwo polskich obywateli. Zapewnił, że Polska chce być członkiem Unii Europejskiej i przez to wpływać na losy Europy. Przypomniał, że nasz kraj od 1050 lat współtworzy europejską cywilizację.

Pytany o spór wokół Trybunału Konstytucyjny Kaczyński powiedział, że TK jest ważny, ale nie jest trzecią izbą parlamentu. Nie może więc podejmować arbitralnych decyzji. Prezes PiS przypomniał, że podstawą demokracji jest trójpodział władzy. Zaburzenie równowagi na rzecz władzy sądowniczej byłoby złamaniem konstytucji i zbliżałoby Polskę do autorytaryzmu. Kaczyński zadeklarował, że PiS jest gotów do kompromisu w sprawie TK, ale nie dopuści do dyktatu trybunału.

Szef Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział również liczne zmiany w prawie. Reformy obejmą system podatkowy, sądownictwo, kodeks wyborczy. Ograniczona ma zostać kadencyjność prezydentów miast, wójtów i burmistrzów. Wiek emerytalny obniżony zostanie prawdopodobnie w przyszłym roku. Służba zdrowia ma ulec „odprywatyzowaniu” do końca kadencji Sejmu. Jako swoje autorytety Kaczyński wskazał papieża Jana Pawła II, prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego.

Czytaj więcej: Czy Schetyna upokorzy Dutkiewicza?

źródło: http://online.pl/290-jaroslaw-kaczynski-odpowiedzial-na-pytania-internautow

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ