„Roman Dmowski. Biografia” – spotkanie autorskie z Krzysztofem Kawalcem

dmo.jpg

GAZETA POLSKA Klub Wrocławski serdecznie zaprasza w dniu 20.05.2016 (piątek) o godz.18.00 na spotkanie autorskie z prof. Krzysztofem Kawalcem promujące jego najnowszą książkę „Roman Dmowski. Biografia”. Miejsce spotkania: refektarz kościoła p.w. Bożego Ciała, ul. Świdnicka vis a vis opery, sala na I piętrze, wejście od strony Teatru Lalek.

Podczas spotkania będzie można zakupić wyżej wymienioną pozycję. Roman Dmowski należał do najwybitniejszych postaci pierwszej polowy XX wieku, a jego zasługi dla odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 1918 trudno przecenić. W odrodzonej Polsce przegrał rywalizację o władzę z Józefem Piłsudskim, co sprawia, że dzisiaj w pamięci zbiorowej zajmuje mniej miejsca. Jest to jednak miejsce szczególne, podzielone bez reszty między obozy zwalczających się zawzięcie wielbicieli oraz namiętnych krytyków Dmowskiego. Biografia autorstwa profesora Krzysztofa Kawalca odpowiada na pytanie, kim był człowiek, który potrafił budzić tak silne i trwałe emocje.

Krzysztof Kawalec (ur. 1954) – polski historyk specjalizujący się w najnowszej historii Polski, w tym w szczególności w dziejach politycznych lat 1918-1939, oraz historii myśli politycznej. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz kilku książek, w tym dwóch biografii Romana Dmowskiego. Synteza polskiej myśli politycznej lat 1918-1939 (Spadkobiercy niepokornych) jego autorstwa w 2000 roku została uhonorowana prestiżową nagrodą Klio. W chwili obecnej pracuje jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Wrocławskim (w Instytucie Historycznym, kierując Zakładem Historii Polski i Powszechnej XIX i XX wieku) oraz w instytucie Pamięci Narodowej, gdzie jest naczelnikiem Dalegatury w Opolu (od 2007). Ponadto pełni funkcję rzeczoznawcy MEN, należy również do utworzonej przy Polskiej Akademii umiejętności Komisji do Oceny podręczników Szkolnych.

Czytaj więcej : Wałbrzych na skraju bankructwa. Miasto ma gigantyczne długi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ