Powszechny dostęp do broni? Trwa zbiórka podpisów

Trwa zbiórka podpisów pod projektem ustawy o powszechnym dostępie do broni. W inicjatywę podjętą przez Andrzeja Turczyna z Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni zaangażowało się wiele różnych środowisk.

Ustawa autorstwa Jarosława Lewandowskiego, prezesa Fundacji Rozwoju Strzelectwa w Polsce, może stanowić istną rewolucję. Zakłada ona odejście od uznaniowości przy wydawaniu pozwoleń na broń, zmianę kategorii pozwoleń, a także przeniesienie kompetencji administracyjnych z policji na starostów i prezydentów miast. Nad porządkiem biurokratycznym ma zaś stać system informatyczny, ewidencjonujący wszystkie egzemplarze broni i ich użytkowników. Projekt ustawy, liberalizujący dostęp do broni palnej, jest propagowany między innymi przez Ruch Obywatelski Miłośników Broni.

– Proszę o zaangażowanie każdego z Was w zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy. Jest nas blisko 5000 osób. Gdyby każdy zebrał podpisy tylko na 1 liście, mielibyśmy w krótkim czasie blisko 50 000 podpisów (połowę wymaganych) – zwrócił się Andrzej Turczyn w liscie do członków ROMB-u.

Podpisy zbierają już między innymi członkowie partii KORWiN. Jednocześnie postulują oni zbiórkę podpisów pod dwoma innymi ustawami: o obronie koniecznej i przywróceniu kary śmierci. Ta ostatnia, autorstwa Zbigniewa Ziobry, pochodzi sprzed kilku lat gdy PiS był w opozycji. Zbierając podpisy pod tą inicjatywą korwiniści chcą dać mu szansę na jej wprowadzenie.

Więcej szczegółów dotyczących ustawy o broni jak i zbiórki podpisów znaleźć można tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj