Japoński gigant otwiera biuro we Wrocławiu

japomnski robert.jpg

W piątek we Wrocławiu otworzone zostało biuro japońskiej firmy Yaskawa. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkowaniem robotów przemysłowych. Jest jednym z największych producentów robotów na świecie. Jest to pierwszy oddział firmy w Polsce.

Biuro znajduje się na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego. Zatrudnienie w przedstawicielstwie firmy znajdzie kilkanaście osób. Yaskawa zainwestowała w oddział wrocławski 1,2 mln zł. Zajmować się będzie sprzedażą, serwisem, wsparciem technologicznym oraz szkoleniami. Szef Yaskawa Europe Manfred Stern poinformował, że firma chce być bliżej swoich klientów. Chodzi także o dynamiczne rozwijanie sprzedaży na polskim rynku. Stern pochwalił Wrocław za świetną infrastrukturę. Dzięki autostradzie miasto skomunikowane jest z całą Europą.

W Polsce wykorzystywane jest już ponad 20 tys. urządzeń produkowanych przez japońską firmę, w tym 800 robotów. Wykorzystywane są m.in. w branży górniczej, przemysłowej i spożywczej.

Yaskawa ma 60 oddziałów na świecie. Zatrudnia w nich 15 tys. pracowników. Co rok z taśm produkcyjnych zjeżdża 25 tys. robotów. Jednak produkcja w całości realizowana jest na terenie Japonii.

Czytaj więcej: Wałbrzych na skraju bankructwa. Miasto ma gigantyczne długi

źródło: http://online.pl/312-japonski-gigant-otwiera-biuro-we-wroclawiu

Foto: Yaskawa Italia, CC BY, YouTube

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj