Wrocław: Odbędzie się Europejskie Forum Młodych im. Bolesława Kominka

forum kominka.jpg

Już po raz drugi odbędzie się Europejskie Forum Młodych im. Bolesława Kominka. Młodzi ludzie z różnych krajów Europy spotkają się w Brukseli i we Wrocławiu, aby porozmawiać o potrzebie pojednania między narodami i wymienić się poglądami na temat stosunków międzynarodowych, prawa i wyzwań współczesności.

Organizatorem projektu jest Fundacja Młoda Rzeczpospolita, która postanowiła kontynuować sukces z poprzedniego roku, kiedy to Forum odbyło się po raz pierwszy. Powodem stworzenia takiego przedsięwzięcia była 50. rocznica słynnego listu biskupów polskich do niemieckich, zainicjowanego przez kard. Kominka. Edycja tegoroczna ma promować misję szerzenia idei pojednania w prawdzie oraz dalej przekazywać dziedzictwo życia i myśli kardynała.

Tak jak poprzednio, Forum będzie podzielone na dwie części. W pierwszej, która odbędzie się między 27. a 29. czerwca uczestnicy spotkają się w Brukseli, która stała się symbolem procesów integracji europejskiej. Tam, w czasie różnych konferencji, wysłuchają pracowników unijnych instytucji, ekspertów i dyplomatów. Druga część będzie kilkudniową sesją spotkań we Wrocławiu, w którym powstało Orędzie Pojednania i gdzie młodzi ludzie będą mieli możliwość zwiedzenia miejsc związanych z Kardynałem Bolesławem Kominkiem.

Rekrutacja uczestników tego projektu trwa do 22 maja, a wszelkie informacje można znaleźć na stronie Fundacji (www.mlodarp.pl). Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych ludzi chcących zapoznać się z dziedzictwem pozostawionym nam przez Kardynała oraz porozmawiać o ważnych kwestiach związanych z trudem pojednania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj