Już prawie 30 zawiadomień do prokuratury po audycie!

ewa kopacz w tv.jpg

Zgodnie z zapowiedziami ministrowie kolejnych resortów zgłaszają wnioski do prokuratury dotyczące działań i zaniechań ujawnionych w środowym audycie. W sumie do prokuratorów wpłynęło już blisko 30 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa.

Nie milkną echa audytu ośmiu lat rządów koalicji PO-PSL. Do prokuratur wpływają kolejne zawiadomienia. W środę o godz. 19 o wnioskach mówił minister koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński. Poszczególne ministerstwa przygotowują własne doniesienia. Zbigniew Ziobro złożył cztery zawiadomienia, MSWiA – jedno, dotyczące nieprawidłowości w budowie aplikacji Źródło (służącej do obsługi rejestrów państwowych). Trzy wnioski złożyło Ministerstwo Środowiska. Pierwszy dotyczy zaniechań poprzedniego rządu, które ujawniono w związku z pojawieniem się epidemii afrykańskiego pomoru świń. Minister Jan Szyszko chce również, aby prokuratorzy przyjrzeli się działaniom PO-PSL w sprawie Puszczy Białowieskiej i zerwaniu umowy na dofinansowanie geotermii toruńskiej między Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska a Fundacją Lux Veritatis.

Przygotowujemy kolejne dwa wnioski

– mówi nam Jacek Krzemiński, rzecznik prasowy Ministerstwa Środowiska. Nie ujawnia jednak, czego będą one dotyczyły.

Jeden wniosek do prokuratury przygotowało Ministerstwo Rozwoju. „MR złożyło zawiadomienie do prokuratury związane z nieprawidłowościami stwierdzonymi w systemie Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji, funkcjonujących przy polskich placówkach dyplomatycznych w wybranych krajach” – poinformował nas Stanisław Krakowski z departamentu komunikacji Ministerstwa Rozwoju.

Pierwsze zawiadomienie złożyło również Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Więcej na ten temat w weekendowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”.

Niezależna.pl

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ