K. Morawiecki: trzeba przywrócić prawa mniejszości polskiej w Niemczech

Kornek morawiecki 23.jpg

Marszałek senior Kornel Morawiecki apeluje o przywrócenie Polonii w Niemczech praw mniejszości narodowych. W tym Roku przypada 25-lecie polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Poseł Kornel Morawiecki zauważa, że jest to dobry czas na to, by zabiegać o prawa Polaków w Niemczech.

Według niego powinny być wprowadzone takie mechanizmy, które dadzą rzeczywiste prawo w parlamentach krajów europejskich wyboru mniejszości narodowych jako przedstawicieli parlamentu.

Kornel Morawiecki zwraca uwagę, że polsko-niemiecki traktat o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy jest niesprawiedliwy.

– W tym traktacie nie ma mowy o mniejszości polskiej w Niemczech. Ta mniejszość została potraktowana w sposób okrutny przez hitlerowskie, nazistowskie państwo, wymordowana, pozbawiona swoich praw. Jej się to należy. Polakom absolutnie się to należy, tym bardziej, że przecież na terenach polskich jest mniejszość niemiecka i ta mniejszość ma swoją reprezentację, ma swojego przedstawiciela w Parlamencie, podczas gdy polska mniejszość na ogół nie ma żadnego głosu na forum niemieckim. W ogóle uważamy, że powinno się to odbywać trochę inaczej. Ta mniejszość powinna mieć przywrócone swoje prawa – podkreśla Kornel Morawiecki.

17 czerwca tego roku mija 25. rocznica podpisania „Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy”. Z tej okazji odbędą się różne inicjatywy upamiętniające tamto wydarzenie.

Czytaj więcej: Za rządów PO – PSL Polska stała się rajem dla „przestępców” podatkowych

źródo: http://www.radiomaryja.pl/informacje/k-morawiecki-trzeba-przywrocic-prawa-mniejszosci-polskiej-w-niemczech/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj