ZUS ostrzega przed oszustami

zus12.jpg

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed firmami wyłudzającymi dane od emerytów.Wskazuje, że sygnały o takich zdarzeniach docierają z terenu całej Polski. 

Oszuści telefonicznie zapraszają na spotkania ws. dziedziczenia składek emerytalnych oraz OFE, które rzekomo są współorganizowane przez ZUS. Wtedy wyłudzają od osób starszych informacje, które mogą zostać użyte nielegalnie.

Dane pozyskane przez oszustów w ten sposób, mogą posłużyć im na przykład do wyłudzeń finansowych – mówi rzecznik ZUS-u Wojciech Andrusiewicz. 

– Na takich spotkaniach nasi klienci proszeni są o udostępnienie danych osobowych osób, które mają dziedziczyć w przyszłości składki. Jest to niebezpieczne, ponieważ takich informacji nie powinniśmy udzielać osobom trzecim, które mogą to wykorzystać do własnych potrzeb. Dlatego ZUS ostrzega, żeby z dystansem podchodzić do tego typu zaproszeń. My nie współpracujemy z żadnymi komercyjnymi firmami w zakresie informowania o zasadach dziedziczenia składek. Przede wszystkim nie reagować na takie zaproszenie, ale jeśli już ma się wątpliwość, czy przypadkiem nie zaprasza nas ZUS, to najlepiej zadzwonić na Centrum Obsługi Telefonicznej – radzi Wojciech Andrusiewicz.

Porady dotyczące dziedziczenia składek i wszystkich innych spraw z zakresu ubezpieczeń i emerytur można uzyskać w razie wątpliwości także w najbliższej placówce ZUS.

Czytaj: przejście radnych PO do Nowoczesnej  to konsekwencja wewnętrznej polityki miłości Grzegorza Schetyny do Jacka Protasiewicza

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/zus-ostrzega-przed-oszustami-2/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj