NASA: w naszej galaktyce odkryto nowe planety

kosmos domena.jpg

Amerykańska Państwowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) podała we wtorek, że odkryto 1284 planet. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu teleskopu Kepler, który należy do NASA. Analiza ukazała się w czasopiśmie „The Astrophysical Journal”.

Planety, które krążą wokół innych gwiazd, nazywane są planetami pozasłonecznymi lub egzoplanetami. Autorem nowej analizy jest Timothy Morton (Uniwersytet Princetown). Morton podkreśla, że jak dotąd nie informowano jeszcze o takiej liczbie planet pozasłonecznych w jednorazowym komunikacie.

Do lipca ub.r. dzięki teleskopowi Kepler odkryte zostały 4302 potencjalne egzoplanety. Uwzględniając nową analizę, status planety pozasłonecznej potwierdzono już dla 2268 z tych obiektów. Łącznie w naszej galaktyce wokół gwiazd innych niż Słońce krąży ok. 3400 planet.

Kosmiczny teleskop Kepler znajduje się na orbicie wokółziemskiej od 2009 r. Borykał się z przejściowymi problemami technicznymi, ale obecnie działa normalnie – zapewnił Charlie Sobeck z NASA, który odpowiada za misję teleskopu.

źródło: http://online.pl/305-nasa-w-naszej-galaktyce-odkryto-nowe-planety

Foto: domena publiczna

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ