Dzisiaj urodziny obchodzi Andrzej Duda Prezydent RP

duda on.jpg

Dzisiaj urodziny obchodzi Andrzej Duda. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO! Prezydent przyszedł na świat w Krakowie 16 maja 1972 roku. Świętuje więc dzisiaj 44 urodziny. 

Od 2006 do 2007 roku pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, w latach 2007–2010 był podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Andrzej Duda to były członek Trybunału Stanu, poseł na Sejm VII kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji, kandydat na prezydenta RP w wyborach w 2015 roku. Od 6 sierpnia 2015 prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Duda jest synem Jana Tadeusza Dudy i Janiny Milewskiej-Dudy, profesorów (odpowiednio nauk technicznych i chemicznych) związanych zawodowo z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Żonaty z Agatą Kornhauser-Dudą, była nauczycielką języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, z którą ma córkę Kingę.
 
Andrzej Duda jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. W latach 1984–1990 należał do harcerstwa. Działalność tę zakończył jako drużynowy 5 KDH „Piorun” w strukturach ZHP, wchodzącej w skład Szczepu 5 KDH „Wichry” (następnie ZHR).
 
W 1996 ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W lutym 1997 rozpoczął pracę naukowo-dydaktyczną w Katedrze Postępowania Administracyjnego UJ. W styczniu 2005 uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych.
 
Po wyborach parlamentarnych w 2005 rozpoczął współpracę z Klubem Parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości. Jako doradca KP PiS uczestniczył w pracach komisji parlamentarnych(Sejmu i Senatu).
 
W wyborach prezydenckich przeprowadzonych 10 maja 2015 roku zajął 1. miejsce, zdobywając 5 179 092 głosy, co stanowiło 34,76% głosów ważnych. Żaden z kandydatów nie przekroczył progu 50% głosów ważnych, dlatego Andrzej Duda wszedł do drugiej tury głosowania wraz z Bronisławem Komorowskim, który otrzymał 33,77% głosów ważnych.

25 maja 2015 roku Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Prezydentem Rzeczpospolitej został Andrzej Duda uzyskując 51,55 proc. poparcia.

Czytaj: Bicz na oszustów podatkowych: Sejm przyjął klauzulę przeciwko unikaniu opodatkowania

źródo: http://niezalezna.pl/80454-prezydent-duda-ma-dzisiaj-urodziny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj