Jarosław Kaczyński: Atak na Strefę Wolnego Słowa miał miejsce przez lata


Służba Kontrwywiadu Wojskowego w czasie rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego inwigilowała m.in. władze spółki i dziennikarzy Strefy Wolnego Słowa. Obserwacją objęci byli również adwokaci, którzy reprezentowali ludzi z niezależnych mediów” – ujawnia dzisiejsza “Gazeta Polska Codziennie”. Jarosław Kaczyński odniósł się do tego tematu podczas wystąpienia w siedzibie partii. – Atak na Strefę Wolnego Słowa różnymi metodami poprzez wytaczanie procesów, różnego rodzaju akty agresji ze strony państwa zupełnie prawnie nieuzasadnione miał miejsce przez lata – mówił.
 
Prezes Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej odniósł się do inwigilacji pracowników Strefy Wolnego Słowa. Przyznał, że nie ma wiedzy na temat, czy były to podsłuchy legalne.
 

 

Nie mam wiedzy, czy tematem zajmuje się prokuratura. Jeżeli chodzi o moją wiedzę ogólną, to jest taka, jak z wystąpienia ministra Kamińskiego, a także z publikacji prasowych, bo przecież na ten temat mówiono już od dłuższego czasu. Atak na Strefę Wolnego Słowa różnymi metodami poprzez wytaczanie procesów, różnego rodzaju akty agresji ze strony państwa zupełnie prawnie nieuzasadnione miał miejsce przez lata

– mówił prezes PiS.

Dodał, że był to przejaw braku demokracji w ówczesnym czasie. Ocenił, że wolność słowa była na słabym poziomie. Zapewnił jednocześnie, że sprawą zajmie się obecny rząd, a wnioski zostaną wyciągnięte.

 

To był taki klasyczny dowód jak słaba jest w Polsce demokracja, jak słabo stoją kwestie związane z wolnością słowa, tylko że wtedy ani w Polsce, ani w Europie czy Stanach Zjednoczonych nikt się tym nie chciał zajmować. Teraz się tym zajmiemy i wyciągniemy wszystkie wnioski także te, jeśli tylko będą do tego podstawy karne

– powiedział dziś Jarosław Kaczyński.

 

Sprawę skomentował Tomasz Sakiewicz.

 

Natężenie tej inwigilacji nastąpiło po Smoleńsku

– powiedział z kolei na antenie TVP Info Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika “Gazeta Polska”.

źródło: http://niezalezna.pl/80462-jaroslaw-kaczynski-atak-na-strefe-wolnego-slowa-mial-miejsce-przez-lata

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ