Szykują się zmiany w ustawie hazardowej

hazard domena.jpg

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin zapowiedział w niedzielę liczne zmiany w przepisach dotyczących zakładów i gier karcianych. Jego zdaniem obecnie obowiązująca ustawa hazardowa jest „nieskuteczna”, a wręcz „skrajnie destrukcyjna”.

Projekt przewiduje, że zakłady bukmacherskie i gry karciane (np. poker) zostaną wyłączone z ustawy hazardowej. Według Gowina należy oddzielić je od „twardego” hazardu, czyli jednorękiego bandyty i gier w kasynach. Legalne byłyby internetowe, a także turniejowe rozgrywki pokera, organizowane przez firmy posiadające odpowiednią licencję. Tymczasem 95% bukmacherów działa w szarej strefie.

Zmianie uległoby również opodatkowanie gier. Miejsce 12% podatku od obrotów zastąpiłby 20% podatek od przychodu. Gowin przekonuje, że wpływy do budżetu z tego tytułu wzrosną wówczas dziesięciokrotnie. Część z tych środków będzie przeznaczona na cele społeczne, wsparcie młodych sportowców i zwalczanie uzależnienia od hazardu.

Pozytywnie na temat projektowanych zmian wypowiedzieli się prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki oraz prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. Obaj cieszą się, że polski sport otrzyma spory zastrzyk finansowy.

źródło: http://online.pl/317-szykuja-sie-zmiany-w-ustawie-hazardowej

Foto: domena publiczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj