Wrocław: Kuba. Syndrom wyspy – spotkanie autorskie w Tajnych Kompletach

kuba.jpg

Krzysztof Jacek Hinz rozpoczyna swoją opowieść o Kubie w dniu, w którym obudził go telewizyjny komunikat, że oto został wrogiem rewolucji. Paszkwilancki wstępniak o polskim dyplomacie napisał w „Granmie” sam Fidel.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z autorem książki „Kuba. Syndrom Wyspy”, 24 maja 2016, godz. 18.00 w księgarni Tajne Komplety (Przejście Garncarskie 2, 50-107 Wrocław)

Kuba. Syndrom wyspy – spotkanie autorskie w Tajnych Kompletach. Syndrom wyspy – spotkanie autorskie w Tajnych Kompletach


Spotkanie poprowadzi Dorota Wodecka.

„Kuba. Syndrom wyspy” to reporterska książka o wyspie Fidela Castro: o rewolucji i dysydentach, o Kubankach próbujących zdobyć podpaski i o Kubańczykach, którzy obrażają rewolucyjną poprawność obyczajową szortami i sandałami. Jest tu dawna świetność Hawany, do której uciekali przed prohibicją amerykańcy mafiosi, są prosięta hodowane w wannach i jest krowa, która została bohaterką rewolucji.Syndrom wyspy ma smak Cuba Libre!

Krzysztof Jacek Hinz (ur. 1955) – dyplomata, dziennikarz, tłumacz, absolwent Iberystyki na UW. W latach 1991-1997 był korespondentem PAP na Kubie i w Meksyku. Współpracował z „Gazetą Wyborczą”, „Wprost”, „Polityką”, Radiem Wolna Europa i z Radiem Zet. Porzucił dziennikarstwo dla służby dyplomatycznej, w której pełnił funkcje zastępcy ambasadora RP w Hawanie (1998-2001), ambasadora RP w Brazylii (2001-2005) i w Wenezueli (2007-2012). W wolnych chwilach gotuje, najchętniej potrawy latynoamerykańskie.

Wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj