„Zaczyna się od jednego stadionu”. Ryszard Petru idzie na wojnę z kibicami

petru i kibole.jpg

Internauci zwrócili uwagę na grafikę, która pojawiła się na facebookowym profilu Ryszarda Petru. Widać na niej zafrasowanego Lidera Nowoczesnej siedzącego ze zwieszoną głową. Napis obok głosi „Nie dla mowy nienawiści. Zaczyna się od jednego stadionu”.

Ryszardowi Petru chodzi zapewne o transparent, który kibice Legii zawiesili na stadionie kilka dni temu. „KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice – dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice” – znalazło się na nim hasło o tej treści. Była to odpowiedź na sugestie mainstreamowych mediów, że kibice mieli jakoby gwizdać na prezydenta Andrzeja Dudę podczas finału Pucharu Polski, co miało wzbudzić radość sympatyków KOD.

Kampanię wokół rzekomego wygwizdania prezydenta rozpoczął Tomasz Lis, który dotąd zwykł nazywać kibiców „kibolskim bydłem”.„Na Pucharze Polski kibice zgodnie wygwizdali prezydenta Dudę. A jednak coś łączy Lecha i Legię” – cieszył się na Twitterze.

Transparent znalazł się na stadionie Legii podczas meczu 8 maja. 

Jak informowaliśmy wczoraj, na forum kibiców Legii Warszawa przeprowadzony został sondaż, który pokazać miał obiektywnie zdanie środowiska fanów futbolu w całej tej sprawie. Jak podała grupa Old Fashion Man Club, odpowiedzi, iż transparent „bardzo mi się podobał, nie trawię ich, więcej takich” udzieliło 90 proc. użytkowników forum. Dla 7 proc. transparent był obojętny, zaś 3 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „jestem z KOD, nie podobał mi się, nigdy więcej”.

Dziś głos na ten temat zabrał Ryszard Petru.

Czytaj : Stanisław Kamykowski: Kibice musieli w pewnym czasie zostać zidentyfikowani jako środowisko groźne dla ówczesnej władzy (PO – PSL)

źródo: http://niezalezna.pl/80492-zaczyna-sie-od-jednego-stadionu-ryszard-petru-idzie-na-wojne-z-kibicami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj