Złoty mocniejszy po decyzji Moody’s

Złotówka umocniła się po decyzji agencji Moody’s w sprawie ratingu polskiego długu. Eksperci oceniają jednak, że w przyszłości polska waluta będzie tracić.

W poniedziałek ok. 11 euro stało za 4,37 zł, dolar za 3,86 zł, a frank szwajcarski za 3,96 zł. Analityk Domu Maklerskiego BOŚ Marek Rogalski komentuje, że to pozytywna reakcja na informację opublikowaną w nocy z piątku na sobotę przez Moody’s. Rating Polski został utrzymany na poziomie A2/P-1 z perspektywą zmienioną ze stabilnej na negatywną.

Rogalski ostrzega, że złoty raczej nie będzie się dalej umacniał. Wręcz przeciwnie – straci wskutek pogarszających się nastrojów globalnych. Chodzi o złe dane napływające z Chin oraz referendum w Wielkiej Brytanii w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej (tzw. brexit).

Analityk mBanku Kamil Maliszewski zachowuje sceptycyzm. Reakcję rynku uznaje za „dość umiarkowaną” w perspektywie krótkotrwałej. Przypomina, że polska waluta była słabsza, ponieważ spodziewano się obniżki ratingu. Aktualnie mamy więc do czynienia z jednosesyjnym „odreagowaniem” złotego. Maliszewski prognozuje, że w ciągu najbliższych dni euro podrożeje.

Czytaj:  Urząd Marszałkowski podejrzewany o możliwość ustawienia konkursu ?

 

źródło: http://online.pl/319-zloty-mocniejszy-po-decyzji-moodys

Foto: domena publiczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj