Banksterzy przyłapani na polowaniu

613e2f02b1b64828e4397588d9b07901.jpg

Dziś wieczorem w TVP 2 odbędzie się premiera filmu “Upolowani” Magdaleny Pawlickiej. Dokument opowiada o wielkim oszustwie, którego ofiarami padło ok. 750 000 rodzin.

To może być film bardzo niebezpieczny. Zwykli Polacy mogą po nim zrozumieć , że nie są, jak to próbowano im wmówić frajerami, którzy nie czytają umów. Mogą też zrozumieć, że z bankami da się skutecznie walczyć …

Film „Upolowani” w reżyserii i na podstawie scenariusza Magdaleny Pawlickiej opowiada o społecznych efektach zjawiska tzw. kredytów frankowych, które jak piszą twórcy „w istocie nie są kredytami, ale toksycznymi instrumentami finansowymi i stały się śmiertelną pułapką dla tysięcy polskich rodzin”. Takich jak rodzina samej autorki, która razem z mężem Maciejem Pawlickim stali się ekspertami od toksycznych kredytów. Od kilku lat tłumaczą na czym polega wielkie oszustwo związane z tzw. przewalutowaniem kredytów frankowych i walczą o zmianę ustawy dot. niedozwolonych klauzul bankowych na obywatelską, napisaną przez aktywistów stowarzyszenia „Stop bankowemu bezprawiu”.

Twórcy zapowiadają, że film będzie adresowany do wszystkich widzów. – Wszyscy jesteśmy klientami banków i o ile nie stało się to jeszcze przemoc finansowa dotyczyć może każdego z nas – piszą autorzy.

Film będzie można zobaczyć w TVP 2 w ramach cyklu „ Świat bez fikcji” o godzinie 22. 50 17 maja. 

źródło: http://niezalezna.pl/80549-banksterzy-przylapani-na-polowaniu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ