Minister finansów zapowiada uszczelnienie systemu podatkowego

kasa domena robert.jpg

Minister finansów Paweł Szałamacha ogłosił we wtorek, że jego resort niebawem zajmie się uregulowaniem rynku gier hazardowych oraz uszczelnieniem pobierania podatku VAT. Wystąpienie Szałamachy zamykało sprawozdanie z pierwszego półrocza działalności rządu kierowanego przez Beatę Szydło.

Szefowa rządu podkreśliła, że do Szałamachy należy podsumowanie wszystkiego. Jest on odpowiedzialny za zagwarantowanie finansów na realizację projektów rządu. Premier Szydło oceniła, że zadania, które stoją przed ministrem finansów są najtrudniejsze.

Minister Szałamacha zapowiedział, że pakiet ustaw uszczelni pobór podatku VAT, co zapewni państwu większe dochody z tytułu tej daniny. Zmienione zostaną również przepisy ws.  obrotu paliwami płynnymi. Propozycje zmian ma zamiar przedstawić już na następnym posiedzeniu rządu. Weszłyby w życie w 2017 r. Nad odbudowywaniem dochodów państwa czuwać będzie Krajowa Administracja Skarbowa, która zostanie powołana 1 stycznia 2017 r.

Generalnie ministerstwo finansów stawia na likwidację luk i dziur w prawie, które były wykorzystywane i nadużywane przez część przedsiębiorców. Kolejne zmiany to wprowadzenie stawki podatku dochodowego od małych przedsiębiorców w wysokości 15%. Nie udało się natomiast wprowadzić podatku od marketów. Projekt będzie przedmiotem dalszych prac i konsultacji.

Czytaj : Za rządów PO – PSL Polska stała się rajem dla „przestępców” podatkowych

źródło: http://online.pl/322-minister-finansow-zapowiada-pakiety-ustaw

Foto: domena publiczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj