Wykluczeni opiekunowie wyślą łyżkę na znak protestu

opiekunowie niepelnosprawni.jpg

W dniach 23-24 maja, Opiekunowie Dorosłych Osób Niepełnosprawnych organizują Akcję „WYŚLIJ ŁYŻKĘ!”.

Akcja ta powstała na znak protestu przeciwko drwinom z dorosłych osób niepełnosprawnych i ich okradzionych ze Świadczenia Pielęgnacyjnego opiekunów – czytamy na profilu facebooku założonym przez wykluczonych opiekunów. Drwinom jakie z premedytacją uprawia kolejny Rząd, lekceważąc Konstytucję RP i nie realizując wyroku Trybunału Konstytucyjnego K38/13, którego SENTENCJA nakazująca równo traktować wszystkich opiekunów osób dorosłych w tym opiekunów tzw. dorosłych dzieci, jak też całość wyroku jest przez Rząd celowo i manipulacyjnie omijana i wyciszana – dodają.

Poniżej treść informacji sporządzonej przez wykluczonych opiekunów.

Wszelkie terminy realizacji tego wyroku JUŻ UPŁYNĘŁY!

Stosowane przez Rząd „mydlenie oczu” tematem pilności 500+ czy nieustającymi tzw. pracami nad tematem Wykluczonych Opiekunów (których postępu ani wyniku nie widać i nie słychać nawet na horyzoncie) uważamy za kolejny po „lewych wnuczkach” wybieg mający na celu sprytne WYGASZENIE do zera tematu opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych. Im więcej będą mieli trudności, tym szybciej zejdą i przestaną być uciążliwymi dla Rządu Wykluczonymi Opiekunami. Opiekunami którzy WYRĘCZAJĄ Państwo w Konstytucyjnym obowiązku opieki nad niepełnosprawnym, sami głodując poniżej wszelkich minimów przeżyciowych i chorując z braku zabranej im podstawowej ochrony zdrowotnej (NFZ).
Natomiast uporczywe medialne zapychanie, karmienie, okłamywanie opinii publicznej preparowanymi i radosnymi stwierdzeniami, opartymi celowo o wysokie przywileje eksponowanej i forowanej grupy „rodzice niepełnosprawnych dzieci”, czyli stwierdzenia, zwłaszcza w mediach, że „opiekunowie już mają to swoje Świadczenie Pielęgnacyjne”, uważamy za szczyt hipokryzji w ustach Rządu i przedstawicieli jego struktur!
Jak długo jeszcze opiekunowie mają żyć za 520zł a część w ogóle za NIC?! Co zasiłkami dla bezrobotnych, które miały wejść od 1 stycznia 2016 roku a Rząd mówi, że wejdą w 2017 roku?! Opiekunowie, którzy stracili swoich podopiecznych z dnia na dzień po …nastu latach opieki zostają z NICZYM?! Na wszystko są pieniądze, tylko nie dla najsłabszej grupy społecznej! Nawet te, które były zabezpieczone przez Rząd PO-PSL na realizację wyroku TK – K38/13 rozmyły się w oparach absurdu!

Jako drobny prezent, opiekunowie z całej Polski w w/w dniach wyślą do Premier Beaty Szydło pustą PUSTĄ ŁYŻKĘ i list.

Więcej o akcji na:
https://www.facebook.com/WODON/
https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Opiekun%C3%B3w-Os%C3%B3b-Niepe%C5%82nosprawnych-Nadzieja-569591206511790/
http://wykluczeni-opiekunowie-doroslych-on.blog.pl/
http://wykluczeniopiekunowieon.blog.pl/

oraz pod numerami telefonów:
Danuta Janoszka – 509 245 819 lub 514 324 343

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj