Kornel Morawiecki założył koło poselskie

Kornel sejm.jpg
W Sejmie powstało nowe koło poselskie. Poza Kornelem Morawieckim, do „Wolnych i Solidarnych” należą Małgorzata Zwiercan i Ireneusz Zyska.

 

 

Trójka posłów tworzących koło wywodzi się z ugrupowania Kukiz’15. Kornel Morawiecki odszedł z niego sam, Małgorzata Zwiercan została wyrzucona po „głosowaniu na dwie ręce”, zaś Ireneusz Zyska odszedł z klubu dziś rano.

– To koło odwołuje się w swojej nazwie i przyszłości do dywizji Solidarności Walczącej – Wolni i Solidarni, która była ideą nie do końca zrealizowaną. Chcemy pomóc w realizacji tej idei w Polsce, żebyśmy byli bardziej wolni i bardziej solidarni – powiedział na konferencji prasowej Kornel Morawiecki.

Głównymi celami nowego koła poselskiego są: wspieranie polityki gospodarczej i socjalnej rządu, ochrona interesu narodowego i pielęgnowanie solidaryzmu społecznego.

„Wolni i Solidarni”

Po incydencie z głosowaniem Kornel Morawiecki zapowiedział utworzenie własnego kola poselskiego. – To ważne, czy uda mi się zbudować strukturę, która byłaby pomiędzy tymi dwoma ugrupowaniami – PiS, a dawnym obozem rządzącym. Ta struktura przydałaby się Polsce, w sensie takim bardziej ogólnym, to znaczy, żeby zaproponowała jakąś wizję, jakąś przyszłość z jednej strony, a z drugiej, żeby próbowała też łączyć społeczeństwo. Żeby ludzie, którym jest za daleko do PiS i za daleko do PO, przyszli do mnie – mówił Morawiecki w połowie kwietnia.

źródło: http://telewizjarepublika.pl/kornel-morawiecki-zalozyl-kolo-poselskie,33598.html#.Vzy39rF8mGk.facebook

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ