Andrzej Duda: Naziści to nie byli ludzie znikąd, nazistami byli Niemcy

Andrzej Duda złożył dziś kwiaty pod pomnikiem Ofiar Faszyzmu w Krakowie Płaszowie. Podczas konferencji prasowej odniósł się do skandalicznych słów, jakie padły z ust dyrektora FBI Jamesa Comeya. –To określenie jest przykładem tego, w jaki sposób przeinacza się historię i w jaki sposób poniża się i hańbi naród polski – podkreślał.

– Mówienie, że naród polski w jakikolwiek sposób przyczynił się do Holokaustu, jest haniebnym zakłamywaniem historii, z czym nigdy nie możemy się zgodzić – powiedział Andrzej Duda.

Zdaniem Dudy, żadna niewiedza historyczna, żadna ignorancja nie może usprawiedliwiać haniebnego obrażania innych narodów.

– Naziści to nie byli ludzie znikąd, to nie byli kosmici, nazistami byli Niemcy – wykazywał, dodając, iż to również naród polski był okrutnie ciemiężony podczas II wojny światowej.

– Wielokrotnie spotykamy się z przypadkami kłamstw na ten temat na całym świecie i dlatego powinniśmy temu ze wszech miar przeciwdziałać. To określenie jest przykładem tego, w jaki sposób przeinacza się historię i w jaki sposób poniża się i hańbi naród polski. Mam nadzieję, że kilka wygranych procesów połączonych z potężnymi odszkodowaniami przyczyni się do zakończenia tego typu ohydnych praktyk

źródło: telewizjarepublika.pl

 

1 KOMENTARZ

  1. Piękna wypowiedż w obronie Polski i Polaków. Tak Wódz powinien bronić swoich rodaków, imienia Polski, która nigdy nie popełniła zarzucanych jej czynów. Oto ten który miał odwagę,stanąć w obronie…………………..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj