Wykład prof. Saksona: Historia Ziem Zachodnich i Północnych Polski po 1945 r

ziemie zachodnie.jpg

Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” zaprasza na wykład prof. Andrzeja Saksona z Instytutu Zachodniego w Poznaniu na temat kluczowych zagadnień dla historii Ziem Zachodnich i Północnych Polski po 1945 r.

23 maja 2016 r (poniedziałek), godz. 11.30, Biblioteka Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” przy Centrum Historii „Zajezdnia”, przy ul. Grabiszyńskiej 184 we Wrocławiu

Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” rozpoczyna realizację Programu dla Ziem Zachodnich i Północnych, którego celem jest prowadzenie i upowszechnianie badań naukowych poświęconych przeszłości i współczesności terenów, które zostały włączone w skład państwa polskiego w wyniku II wojny światowej. Program będzie realizowany we współpracy z Instytutem Zachodnim w Poznaniu, Instytutem Śląskim w Opolu oraz Ośrodkiem Badań Naukowych w Olsztynie, a jego wyniki zostaną opublikowane w internetowym czasopiśmie naukowym.
Z okazji inauguracji Programu zapraszamy na wykład prof. Andrzeja Saksona, socjologa, pracownika naukowego Instytutu Zachodniego w Poznaniu, na temat historii Ziem Zachodnich i Północnych po II wojnie światowej.

Czytaj: Polska kolonią podatkową: Zagraniczne firmy na masową skale nie wykazują zysku

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ