Grozi nam kryzys? Biznes ma przeciwne zdanie: „Wskaźniki najlepsze od lat”

biznes.jpg

Klimat inwestycyjny w Polsce, wbrew części doniesień medialnych, wcale się nie pogorszył. Fundamenty gospodarki są dobre – podkreślali uczestnicy Europejskiego Kongresu Gospodarczego podczas sesji „Klimat inwestycyjny w Polsce”.

Wojciech Cieszek z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju przyznaje, że w kraju po ostatnich wyborach parlamentarnych rzeczywiście jest dużo szumu medialnego.

– Sami widzimy zainteresowanie inwestorów tym, co się dzieje w polityce czy sferze makro – zauważa. Jego zdaniem fundamenty gospodarki są dobre, póki nie zepsuje się dyscyplina finansów publicznych

Joanna Bensz, wiceprezes zarządu American Chamber of Commerce in Poland, przyznała, że po raz pierwszy miała pytania kolegów z USA, czy wcześniejsze decyzje zostaną podtrzymane.

– Szum medialny bardzo przeszkadza – mówi Bensz. Co jeszcze przeszkadza? Wstrzymane projekty infrastrukturalne.

Łukasz Waszak, investment manager, Penta Investments zauważył, że faktycznie I kwartał był słabszy, ale nie zmienia to faktu, że 2015 był najlepszy od lat. Podobnie powinno być z 2016 r. Mamy najniższe bezrobocie, optymizm konsumentów i przedsiębiorców jest największy od lat.

– Polska to kraj ludzi przedsiębiorczych. Daje to podstawy do optymizmu, także w dużym horyzoncie czasu – stwierdził Waszak.

Czytaj: Polska kolonią podatkową: Zagraniczne firmy na masową skalę nie wykazują zysku

źródło: http://niezalezna.pl/80720-grozi-nam-kryzys-biznes-ma-przeciwne-zdanie-wskazniki-najlepsze-od-lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj