Zamachy w czasie Euro 2016? Służby podały niepokojące informacje

146393866112679080779.jpg

 

Wkrótce rozpoczną się tegoroczne mistrzostwa Europy w piłce nożnej – do Francji przyjedzie mnóstwo kibiców. Zdaniem organizatorów, Euro 2016 jest dla islamskich terrorystów „atrakcyjnym celem”. Tymczasem służby są zaniepokojone zwiększającą się liczbą potencjalnych zamachowców na Starym Kontynencie.

Federalny Urząd Kryminalny w Niemczech podał, że na terenie kraju przebywa prawie pięciuset islamistów, którzy uważani są przez niemiecką policję za sympatyków tzw. Państwa Islamskiego, a także potencjalnych terrorystów. Według służb, to właśnie oni „w każdej chwili mogą dokonać zamachu”.

Co ważne, liczba islamistów w ciągu roku podwoiła się. Z danych urzędu wynika, że w styczniu 2015 r. było ich 270.

Szczególne zainteresowanie wśród potencjalnych zamachowców mogą budzić zbliżające się mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które odbędą się we Francji. Organizatorzy turnieju uważają, że Euro 2016 jest dla terrorystów „atrakcyjnym celem”. Z kolei szef francuskiego wywiadu jest zdania, że islamiści chcą stworzyć w Europie „nastrój maksymalnej paniki”.

Zakończony sukcesem zamach na drużyny „narodów krzyżowców”, do których zaliczani są także Niemcy, miałby szczególne symboliczne znaczenie” – twierdzą eksperci niemieckiego Federalnego Urzędu Kryminalnego.

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016 będą XV edycją turnieju finałowego piłkarskich mistrzostw Starego Kontynentu. Odbędą się na przełomie czerwca i lipca 2016 we Francji. W imprezie po raz pierwszy wezmą udział aż 24 reprezentacje.

Czytaj także: Wrocław: Policja ujawnia portret pamięciowy domniemanego zamachowca

Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj