Niemcy: niemal 500 islamistów stanowi zagrożenie

niemcy.jpg

Na terenie Niemiec przebywa obecnie 497 islamistów stwarzających zdaniem Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju – podał niemiecki dziennik ,,Welt am Sonntag”. W styczniu 2015 roku na liście BKA było 270 osób.

Osoby zakwalifikowane przez służby do grupy stanowiącej zagrożenie mogą ze względu na radykalną postawę w każdej chwili dokonać zamachu terrorystycznego – pisze ,,Welt am Sonntag”.

W porównaniu z rokiem ubiegłym liczba potencjalnych terrorystów niemal się podwoiła – w styczniu 2015 roku na czarnej liście BKA znajdowało się 270 nazwisk. Kolejnych 339 islamistów uważanych jest przez policję za sympatyków Państwa Islamskiego (IS) i potencjalnych pomocników terrorystów.

Wysoka liczba osób stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa niepokoi władze w kontekście zbliżających się mistrzostw Europy w piłce nożnej we Francji.

– Zakończony sukcesem zamach na drużyny „narodów krzyżowców”, do których zaliczani są także Niemcy, miałby szczególne symboliczne znaczenie – oceniają eksperci BKA

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/niemcy-niemal-500-islamistow-stanowi-zagrozenie/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ