Otwarcie Jarmarku Świętojańskiego we Wrocławiu

wrocław grafika.jpg

Od 21 maja do 26 czerwca potrwa we Wrocławiu doroczny Jarmark Świętojański.

Jak co roku drewniane stragany zostały rozstawione wzdłuż pierzei Rynku oraz na ulicach Świdnickiej oraz Oławskiej.

Ta doroczna wielka atrakcja Wrocławia już w sobotę przyciągnęła rzesze turystów, zapewne dzięki pięknej, słonecznej pogodzie. W weekend na Jarmarku, w kolicach pręgierza, można było poczuć się jak na plaży, która już w ubiegłym roku spotkała się z wielkim uznaniem wrocławian oraz przyjezdnych gości.

W drewnianych, charakterystycznych domkach zarówno mieszkańcy Wrocławia, jak i turyści polscy i zagraniczni będą mogli podziwiać i zaopatrzyć się w rozmaite produkty.

Biżuteria, ceramika artystyczna, bursztyny, wyroby z naturalnych materiałów, takich jak drewno i len, kosmetyki, dewocjonalia pochodzące od sióstr z monastyru świętej Elżbiety na Białorusi, oscypki prosto z Podhala, swojskie wędliny, sękacze, chleby, turecka baklava, wiele rodzajów kawy i herbaty, przyprawy, rozmaite gatunki win, suszone owoce, miody z podkarpacia, konfitury czy też przetwory.

Będzie można także podziwiać przy pracy kowala.

W upalne dni odwiedzający będą mieli do dyspozycji zimne i orzeźwiające napoje. Będą także mogli skosztować regionalnych potraw: kiełbasy, szaszłyków, bigosu, karkówki czy też golonki. Ceny nie będą odbiegały od typowych na takich imprezach.

Źródło: http://online.pl/344-otwarcie-jarmarku-swietojanskiego-we-wroclawiu

Foto: domena publiczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj