PiS skierował wniosek do NIK o kontrolę wydatków na imprezę World Games

staszek publ.jpg

W dniu dzisiejszym Pani Poseł Mirosława Stachowiak – Różecka oraz Pan Marcin Krzyżanowski radny miejski skierowali wniosek do NIK. 

Czytamy w uzasadnieniu:

W 2017 r. Wrocław będzie gospodarzem Olimpiady Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 r (TWG). Organizacja tego wydarzenia pochłonie ogromne środki finansowe,według przedstawicieli Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza ma to być 120 mln zł, co łącznie, z inwestycjami w infrastrukturę sportową, może wynieść łącznie 300 mln zł. Dokładny koszt nie jest jeszcze znany.

Zastanawiające jest, że po dwóch latach funkcjonowania spółki i poniesienia wielomilionowych nakładów w latach 2014 – 2015, w dalszym ciągu konieczne jest przeznaczanie milionów złotych na prace koncepcyjne i analizy. Naszą szczególną uwagę zwróciła pozycja dotycząca organizacji transmisji telewizyjnej. W odpowiedzi na zapytanie przekazano kopię umowy, z której wynika, że za produkcję i emisję materiałów programowych dotyczących Wydarzenia The World Games, Wrocławski Komitet Organizacyjny – Światowe Igrzyska Sportowe 2017 Sp. z o.o. zapłaci na rzecz ATM System Sp. z o.o. kwotę brutto w wysokości 19 793 448,77. W przekazanej odpowiedzi utajnione zostały załączniki 2 i 4, które określają wypłatę dodatkowego wynagrodzenia w kwocie 5 mln złotych.

W związku z utajnieniem załączników została wystosowana ponowna prośba o ich upublicznienie z uwagi na transparentność, która powinna towarzyszyć wydatkom publicznym. W wyniku ponownej prośby przekazano jeden z niedostępnych wcześniej załączników z utajnioną kwotą składowego wynagrodzenia dodatkowego.

Mając na względzie utrudniony dostęp do informacji związanych z wydatkowaniem środków na organizację igrzysk oraz niemożliwe sprawowanie funkcji kontrolnej przy wykorzystaniu mandatu radnego, zwracamy się z prośbą o skontrolowanie gospodarności i celowości wydatkowanych do tej pory środków na organizację tego przedsięwzięcia oraz wspomnianej wyżej umowy na produkcję i emisję materiałów programowych dotyczących Wydarzenia The World Games.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj