Nowy sondaż

44601d29-b859-4325-8e0e-6fdecc657ea4_1.jpg

Prawo i Sprawiedliwość od wielu miesięcy jest liderem rankingów zaufania dla partii politycznych. Co jednak najważniejsze, poparcie dla PiS rośnie. Potwierdza to kolejne badanie – tym razem IBRiS dla Onetu.

Trzy dni temu portal niezalezna.pl informował:

„Nie pomagają wrzaski opozycji, ani propaganda mediów im sprzyjających. Polacy coraz bardziej ufają PiS. W najnowszym sondażu – przygotowanym dla Faktów TVN24 (!) – poparcie rośnie, a różnica nad drugą partią jest gigantyczna”

Tym razem sondaż przygotował IBRiS dla Onetu i ten trend został potwierdzony.  PiS nie tylko jest na czele z wynikiem poparciem 32,6 proc., ale odnotowano wzrost o 5 proc. względem poprzedniego notowania.

„Na drugim miejscu znajduje się Nowoczesna z 21,1 proc. poparciem. Liczba zwolenników ugrupowania Ryszarda Petru nie zmieniła się od ostatniego sondażu. Natomiast Platforma Obywatelska zanotowała 2 proc. wzrost poparcia i obecnie na partie, której przewodniczy Grzegorz Schetyna chce głosować 16,2 proc. Polaków” – podaje onet.pl

Z kolei Kukiz’15 mogłoby liczyć na 7,5 proc. Polaków.

„Jeśli wybory odbyłyby się w najbliższą niedzielę, do Sejmu nie weszłoby Polskie Stronnictwo Ludowe, które popiera 4,2 proc. Polaków. Natomiast ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego zanotowało 3,9 proc. Partia Razem uzyskałaby 3,8 proc. 5,8 proc. Polaków nie wie, na jaką partię oddałoby swój głos” – dodaje onet.pl

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj