Wrocław : 4 czerwca – wymiana rozjazdów, zmiana tras tramwajów

tranwaj2.jpg

W związku z planowaną wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Kazimierza Wielkiego, Nowy Świat i św. Mikołaja, od 4 czerwca 2016 roku (sobota)  planowana jest zmiana trasy linii tramwajowych 3, 6, 7, 10, 14, 15, 20, 23, 24 i 33

  • „Trójka” w kierunku pętli Leśnica zostanie skierowana objazdem od pl Dominikańskiego przez ulicę Kazimierza Wielkiego, Szewską, Grodzką, most Pomorski, ulicę Pomorską, Dubois, most Mieszczański i most Sikorskiego do pl. Jana Pawła II.
  • Tramwaje linii 10 i 33 jadące w kierunku Pilczyc i Leśnicy pojadą objazdem od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale do placu Jana Pawła II.
  • Tramwaje linii 23 w kierunku pętli przy ulicy Robotniczej, od placu Bema pojadą przez ulicę Drobnera, Dubois, most Mieszczański i most Sikorskiego do placu Jana Pawła II.
  • „Dwudziestka” do Leśnicy pojedzie przez pl. Orląt Lwowskich, z pominięciem przystanku „Narodowe Forum Muzyki” przy ulicy Krupniczej oraz przystanku „Rynek” przy ulicy Kazimierza Wielkiego.

W kierunku przeciwnym tj. od strony ulicy Legnickiej do placu Dominikańskiego, czy Renomy tramwaje linii 3, 10, 20 i 33 będą kursowały po stałej trasie przejazdu.  
„Szóstka” w kierunku pętli Krzyki będzie kursowała od pl. Bema objazdem przez mosty Młyńskie, Halę Targową, plac Dominikański i ulicę Skargi, Teatralną do ulicy Świdnickiej, a„siódemka” od ulicy Drobnera przez ulicę Dubois, most Mieszczański, most Sikorskiego, plac Jana Pawła II i ulicę Ruską do ulicy Kazimierza Wielkiego. W kierunku powrotnym linia 6 i 7 będzie kursowała bez zmian.

„Piętnastka” w obu kierunkach będzie kursowała od ulicy Pomorskiej przez ulicę Dubois, plac Jana Pawła II, plac Orląt Lwowskich do placu Legionów. 
Tramwaje linii 14 będą kursowały w relacji Krzyki – Osobowice przez aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską, a w kierunku przeciwnym oznaczone numerem 24 w relacji Osobowice – Krzyki.

Zawieszone zostanie kursowanie linii 14 i 24 na trasie Osobowice – Powstańców Śląskich – Osobowice przez ulicę Kazimierza Wielkiego, Podwale i Świdnicką.

Dodatkowo w rejonie placu Jana Pawła II tramwaje linii 33 w godzinach szczytów komunikacyjnych będą kursowały z częstotliwością co 12 minut.
 

Prowadzone prace przy rozjazdach tramwajowych spodowują również konieczność zmiany lokalizacji przystanków autobusowych w rejonie skrzyżowania.

  • Autobusy linii 132, 142 jadące w kierunku Różanki i Karłowic oraz kursy realizowane do zajezdni przy ulicy Obornickiej będą zatrzymywały się na przystanku autobusowym przy ulicy Kazimierza Wielkiego (zatoka autobusowa dla linii K) zamiast na przystanku przy torowisku tramwajowym.
  • Autobusy linii K, 132, 142, 247, 257 jadące w kierunku Nowego Dworu, Gaju czy Dworca Głównego PKP oraz kursy realizowane z zajezdni przy ulicy Obornickiej będą zatrzymywały się na tymczasowym przystanku zlokalizowanym przy jezdni ulicy Nowy Świat za skrzyżowaniem z ulicą Cieszyńskiego zamiast na przystanku przy torowisku tramwajowym. 

Prace potrwają 3 tygodnie.

źródło: WTR UM Wrocław

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj