Małek: Nie dowiedziałem się dlaczego polska flaga nie może wisieć na stałe, obok flagi wrocławskiej

tomasz małek.jpg

Doczekałem się w końcu odpowiedzi Prezydenta Wrocławia na moją interpelację dotyczącą powieszenia na stałe polskiej flagi na Ratuszu Wrocławskim.

Dyrektor Marcin Garcarz, w imieniu prezydenta napisał lakoniczną, wymijającą odpowiedź, że flaga Rzeczpospolitej Polskiej jest wywieszana z okazji świąt państwowych i innych wydarzeń historycznych w tym podczas obrad Sesji Rady Miejskiej Wrocławia, kropka.

Przyznacie Państwo, że jest to odpowiedź nie na temat.

Nie dowiedziałem się dlaczego polska flaga nie może wisieć na stałe, obok flagi wrocławskiej. Przecież nie ma takiego przepisu, który by tego zabraniał. A skoro tak, to należy przypuszczać, że nikomu by ona nie przeszkadzała, a dodatkowo bardzo wielu mieszkańcom naszego miasta taki gest bardzo by się spodobał.
Nabieram zatem przekonania, że muszę swoją prośbę ponowić bo chyba zostałem niezrozumiany.

Jest jeszcze jedno charakterystyczne zjawisko dla „naszych” lokalnych mediów.
Po ukazaniu się tej zdawkowej odpowiedzi na moją interpelację, kilka gazet zaatakowało z furią nie sam pomysł na stałą obecność flagi, ale moją osobę. Przodowała w tym oczywiście Gazeta Wy…., której to nazwę brzydzę się wymieniać, a która znana jest ze swojego wrogiego stosunku do wszelkich form patriotyzmu i niepodległościowej historii Polski a więc również i do mnie. Wniosek jest taki, że dla nich, nie tyle ważny jest pomysł co osoba, która się tym zajmuje.

 

Tomasz Małek
Radny Rady Miejskiej Wrocławia
Klub Radnych PiS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj