Olejnik znika z Radia Zet. Internauci odpowiednio ją pożegnali

Olejnik.jpg

Monika Olejnik odchodzi z Radia Zet. W prowadzeniu programu „Gość Radia Zet” zastąpi dziennikarkę Konrad Piasecki, dotychczasowy dziennikarz radia RMF FM. Jak twierdzi zarząd Grupy Eurozet, Olejnik proponowano dalsze prowadzenie programu „7 Dzień Tygodnia”. Jednak dziennikarka odmówiła. „Olejnik brutalnie wypchnięta z Radia Zet. Represje nasilają się” – ironizują internauci.
 
– Naszym celem jest kultywowanie najwyższych standardów dziennikarstwa i zapewnienie słuchaczom atrakcyjnej, nietuzinkowej oferty programowej – powiedział Jarosław Paszkowski, redaktor naczelny „Zetki”. – Chcemy wnieść nową energię i spojrzenie do formuły programów społeczno-politycznych, zachowując charakterystyczną dla stacji dociekliwość i neutralność w przedstawianiu kluczowych dla Polaków tematów. Mamy nadzieję, że zmiany te spełnią oczekiwania naszych aktualnych i przyszłychsłuchaczy – podsumował.

Zarząd Grupy Eurozet zaproponował Monice Olejnik kontynuowanie współpracy ze stacją i dalsze prowadzenie weekendowego programu „7 Dzień Tygodnia”. – Bardzo wysoko cenimy dorobek i warsztat Moniki. Na antenie Radia Zet jest przestrzeń dla wielu wybitnych osobowości z korzyścią dla słuchaczy. Jest miejsce i dla Konrada Piaseckiego i Moniki Olejnik. Obydwoje są wybitnymi dziennikarzami, choć różni ich styl prowadzenia wywiadów. Na tej różnorodności nam zależało – wyjaśnia Jarosław Paszkowski. Dziennikarka nie przystała jednak na tę propozycję.

– W imieniu Zespołu Radia ZET i całej Grupy dziękuję Monice Olejnik za 15 lat współpracy, olbrzymi wkład w rozwój rozgłośni i zaangażowanie w budowanie jej renomy i pozycji rynkowej. Życzymy Monice dalszych sukcesów w działalności dziennikarskiej – mówi Andrzej Matuszyński, prezes zarządu Eurozet.
 
Olejnik będzie prowadzić program „Gość Radia ZET” i „7 dzień tygodnia” do zmiany ramówki na wakacyjną.

źródło: http://niezalezna.pl/81183-olejnik-znika-z-radia-zet-internauci-odpowiednio-ja-pozegnali

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj