Miłosierdzie Podaj Dalej

Rok Miłosierdzia Bożego i zbliżające się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie to dobre okazje do tego, aby powiedzieć, że Bóg Cię kocha! Na ulicach wielu miast w Polsce pojawiły się bilbordy niosące przesłanie, że świętym może zostać każdy, niezależnie od wykonywanego zawodu czy pozycji społecznej.

Chcemy przypomnieć wybranych świętych z różnych stron świata, reprezentujących wartości chrześcijańskie i mogących być przykładem dla nas dzisiaj. Równolegle zwracamy uwagę na konkretne działania, które podejmowali nie tylko święci, ale które możemy podejmować my wszyscy. Te działania to są uczynki miłosierdzia, do których zachęca Papież Franciszek w orędziu do młodych – mówi Piotr Pietrus, Prezes Zarządu Fundacji Vide et Crede.

Każdego miesiąca na bilbordzie prezentowany jest inny święty. Jako pierwsza pojawiła się siostra Maria Faustyna Kowalska – orędowniczka Bożego Miłosierdzia żyjąca w latach 1905-1938. Zasadniczym zadaniem Siostry Faustyny było przekazanie Kościołowi i światu orędzia Miłosierdzia. Jest ono przypomnieniem biblijnej prawdy o miłości miłosiernej Boga do każdego człowieka, wezwaniem do zawierzenia Mu swego życia i czynnej miłości wobec bliźnich. 

Fundacja Vide et Crede poprzez akcję Miłosierdzie Podaj Dalej pragnie skupić uwagę na tym, co może łączyć ludzi mimo różnych kultur, krajów, za czym młodzi dzisiaj tęsknią, a co mogą znaleźć w Kościele, tylko tego nie wiedzą lub nie dostrzegają.

Poprzez nasze działanie pokazujemy wartości, na które jest dzisiaj ogromne zapotrzebowanie, czyli miłość i miłosierdzie, dobro, prawda i nadzieja. Potrzebna jest także odwaga, wolność, odpowiedzialność, zaufanie oraz bezinteresowna pomoc – dodaje Piotr Pietrus. I podkreśla, że przesłanie ma być na tyle uniwersalne, aby trafiało również do tych, którzy dzisiaj są daleko od Kościoła.

W 2015 roku Fundacja Vide et Crede podpisała umowę z Archidiecezją Krakowską i uzyskała status oficjalnego operatora kampanii outdoorowej dla Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. W jej ramach Fundacja prowadzi akcję: Bilbord w naszej parafii widocznym znakiem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Patronat nad tym przedsięwzięciem objęli, udzielając swojego apostolskiego błogosławieństwa, arcybiskupi pięciu metropolii (częstochowskiej, gnieźnieńskiej, poznańskiej, warmińskiej i wrocławskiej) oraz biskupi ordynariusze: elbląski, ełcki, gliwicki, legnicki, łowicki, kaliski, opolski, pelpliński, rzeszowski, świdnicki, sosnowiecki, włocławski i zielonogórsko-gorzowski.

Cykl plakatów wielkoformatowych przedstawia wizerunek wybranego świętego i równolegle osobę świecką – młodego, starszego, dziecko, kobietę, mężczyznę, małżeństwo i grupę młodych. Plakaty będą wyklejane w całej Polsce na bilbordach o wymiarach 12m2 i 18m2.

Oprócz grafiki nawiązującej do szaty graficznej ŚDM Kraków 2016 (kolorystyka i styl) na plakatach umieszczone zostaną hasła – przesłania, które w jasny sposób zachęcają do konkretnego działania.

HARMONOGRAM AKCJI:
 

Marzec 2016

1. Św. Piotr Calungsod – FILIPINY: Krzywdy cierpliwie znosić. Urazy chętnie darować

2. Świetny Janek – zatrudnił człowieka po odsiadce

Kwiecień 2016

1. Św. Róża z Limy – PERU: Spragnionych napoić. Nagich przyodziać

2. Świetna Anka – nakarmiła głodnego

Maj 2016

1. Św. Juan Diego – MEKSYK: Grzeszących upominać. Nieumiejętnych pouczać

2. Świetna babcia Melania – dobrze doradziła wnuczkowi

Czerwiec 2016

1. Św. Józefina Bakhita – SUDAN: Modlić się za żywych i umarłych. Urazy chętnie darować

2. Świetny Adaś (dziecko) – wybaczył siostrze

Lipiec 2016

1. Papież Franciszek – RZYM:  Przesłanie o miłosierdziu nawiązujące do spotkania w Krakowie

2. Świetni Wolontariusze – odwiedzili chorych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj