Liderzy Polskiej Gospodarności

mateusz Morawiecki5.jpg

„Gazeta Bankowa” w pierwszej edycji rankingu Liderzy Polskiej Gospodarności wyróżniła polskich przedsiębiorców, polityków, menedżerów i naukowców, którzy w tym roku przyczynili się do budowania pozytywnego wizerunku w kraju i za granicą.

Galę mającą uhonorować osiągnięcia wybitnych przedstawicieli polskiej gospodarki uświetniła obecność gościa specjalnego: wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego, który w swoim przemówieniu powiedział m.in. o potrzebie silnych polskich mediów, takich jakie mają np. Niemcy.

„My dopiero musimy je odbudować. Jest jednak zalążek i bardzo się z tego cieszę, że jest na czym budować prawdziwie polskie media. To prawdziwa radość, bo dla mnie nie ma ważniejszej sprawy niż budowanie polskiego kapitału, polskiej własności i dzięki temu silniejszej polskiej gospodarki.” – kierował słowa uznania Mateusz Morawiecki w stronę senatora Grzegorza Biereckiego.

Jak mówił, kluczowym elementem jest również współpraca biznesu z administracją.

„Ze swojej strony zapewniam, że jest to częścią Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Dalszą współpracę powinniśmy podnieść na wyższy poziom: odpowiednia legislacja, regulacje, wsparcie w ekspansji międzynarodowej, używanie funduszy agencji rozwojowych właśnie po to, żeby umożliwiać wam – przedsiębiorcom, naukowcom, innowatorom – osiąganie jak najwyższych szczytów i laurów w biznesie w Polsce. To nasz najważniejszy cel.” – podkreślił wicepremier Morawiecki.

autor: Janusz Wolniak

źródło: gazeta Obywateska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj