Marta Czech: W obronie wszystkich dzieci

aborcja.jpg

,,Otóż od bardzo wielu lat dokładnie wiadomo, kiedy człowiek zaczyna swój indywidualny byt. Momentem tym jest połączenie ludzkich komórek rozrodczych, czyli gdy powstaje zygota […]. Tak więc, jeśli ktoś ma kłopot z odpowiedzią na pytanie, kiedy powstaje człowiek, niech uzupełni swoją wiedzę, bo o nią tu chodzi – wiedzę, która w tej sprawie ma taki sam stopień pewności jak to, że Ziemia jest kulista.”

W powyższych słowach sam profesor genetyki w Instytucie Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk, prof. Andrzej Paszewski, nie pozostawia wątpliwości co do tego, że kwestia początku bytu ludzkiego to problem, z którym nauka dawno już sobie poradziła. Podczas gdy każdy zdrowo myślący człowiek prawdy tego świata stara się przyjmować z pokorą, nawet gdy w konsekwencji wiąże się to z określonymi trudami, hedoniści wolą fakty ,,dostosowywać” do własnych potrzeb, sprowadzając niewygodną dla siebie prawdę do kwestii światopoglądowych.

O ile są jeszcze w stanie przyjąć, że wskutek działania grawitacji chodzą po ziemi, bicie serca rozprowadza krew po całym ich organizmie, jedzenie i picie wiąże się z konkretnymi czynnościami fizjologicznymi, a ból jest wynikiem działania receptorów informujących o uszkodzeniu tkanek – nie są w stanie przyswoić wiadomości, że połączenie męskiej i żeńskiej komórki rozrodczej prowadzi do powstania człowieka o nowym, unikalnym kodzie genetycznym. Cóż za wybiórcze traktowanie powszechnie znanych oddziaływań materii!

W zamian serwuje się niespójną papkę kłamstw o bliżej nieokreślonym ,,zlepku komórek”, prawie kobiety do ,,swojego ciała”, dyskryminacji kobiet itp. Niemniej, to prawda pozostaje tą, która istnieje – tą, która ma rację bytu. Kłamstwo zawsze trzeba wymyślić. Poszczególne wpływowe grupy mają w tym swój biznes (dużo by o tym pisać), skutkiem czego wielu niedociekliwych ludzi postrzega świat przez pryzmat, który mija się z rzeczywistością.

A jaka jest ta rzeczywistość? Każdego roku na świecie aż 25% ciąż kończy się zabiciem dziecka w łonie jego matki. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Instytutu Guttmachera, na świecie dokonuje się 56 milionów aborcji rocznie! To więcej ofiar, niż pochłonęła II wojna światowa, uznawana za najbardziej krwawą w historii.

W Polsce każdego roku zgodnie z prawem morduje się 2000 nienarodzonych dzieci.

Obowiązująca ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży pozwala uznać, że niepełnosprawne (a nawet z podejrzeniem niepełnosprawności) czy poczęte w wyniku gwałtu dziecko – to nie jest człowiek, któremu przysługuje konstytucyjna ochrona będąca prawem każdego niewinnego człowieka (art. 30 Konstytucji RP).

Wielkonakładowe media przy wsparciu feministek za wszelką cenę próbują nas przekonać, że te okrutne zbrodnie na najmniejszych i najbardziej niewinnych ludziach popiera cała Polska.

Tymczasem Polacy we wszystkich województwach sukcesywnie zbierają podpisy pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą ,,Stop Aborcji” o pełnej prawnej ochronie ludzkiego życia, przygotowaną przez prawników Ordo Iuris. Bezwzględne minimum to 100 000 podpisów, które pozwoli wprowadzić obywatelski projekt ustawy antyaborcyjnej do Sejmu.

W międzyczasie doszło do wielu aktów słownej i fizycznej przemocy wobec wolontariuszy, którzy zbierają podpisy na ulicach polskich miast – w Krakowie, Warszawie, Gdyni, Poznaniu…

Wrocław nie pozostaje w tym względzie odosobniony. I tutaj każdy wolontariusz obronę prawdy okupuje w najlepszym przypadku stekiem gróźb, wyzwisk, wulgaryzmów czy po prostu wyśmianiem. W obronie życia niewinnych maleństw – warto.

Czerwiec to ostatni miesiąc zbiórki. Odważnych zapraszamy do współpracy na terenie całej Polski (http://www.stopaborcji.pl/kontakt/).

Z pełnym tekstem projektu ustawy można zapoznać się pod linkiem:

http://www.ordoiuris.pl/pliki/dokumenty/stop_aborcji_2016.pdf

Natomiast wyczerpująca, prawnokarna analiza, wyjaśniająca ewentualne wątpliwości oraz obalająca powstałe wokół projektu mity, dostępna jest pod adresem:

http://www.ordoiuris.pl/pliki/dokumenty/pelna_ochrona_prawna.pdf

 

Marta Czech

Wrocławska komórka Fundacji Pro – Prawo do Życia

Strona Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej ,,Stop Aborcji”:

http://wybierajzycie.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj