Nikt nie wygrywa z Andrzejem Dudą – przyznała gazeta.pl.

duda onz.jpg

Gazeta.pl zamówiła sondaż. Choć do następnych wyborów prezydenckich jeszcze cztery lata, to koncern z Czerskiej już szuka kandydatów do starcia z Andrzejem Dudą. Dziennikarzom Michnika wyszło, że w bezpośrednim starciu z urzędującym prezydentem – jeden na jeden – przegrywa zarówno Tusk, Petru, Lis i Schetyna.

Najlepiej w zestawieniu wypadł „prezydent Europy”. W hipotetycznej drugiej turze wyborów w 2020 roku Tusk zdobywał 41 proc. głosów, a Andrzej Duda – 47. W przypadku Ryszarda Petru wynik był 41:47. Postanowiono też zbadać jak wypadłby w tym zestawieniu Tomasz Lis. Naczelnego „Newsweeka” wskazało zaledwie 37 proc. (przy 46 proc. głosów na prezydenta RP). Jerzy Owsiak dostał 35 proc., Grzegorz Schetyna – 33, Robert Biedroń – 32, a Mateusz Kijowski – zaledwie 23 proc.

Czytaj: Liderzy Polskiej Gospodarności

Warto w tym miejscu przypomnieć słowa guru Agory. 5 stycznia 2015 roku Adam Michnik wystąpił u „Tomasza Lisa na żywo” w TVP2. Zachwalał Bronisława Komorowskiego jako kandydata na prezydenta RP. Odważył się wygłosić następującą przepowiednię:

 

„No to mnie się zdaje, że jeżeli tu się nie stanie coś takiego, co ja nie jestem w stanie przewidzieć – że Bronisław Komorowski po pijanemu na pasach przejedzie niepełnosprawną zakonnicę w ciąży, no to oczywiście, że będzie prezydentem.”

Rzeczywistość rozjechał się z oczekiwaniami naczelnego „Wyborczej”.

Sondaż dla gazeta.pl wykonał Millward Brown SA w dniach 20-22 maja, metodą wywiadów telefonicznych. Przepytano 1019 dorosłych Polaków.

źródło: http://niezalezna.pl/81277-nikt-nie-wygrywa-z-andrzejem-duda-przyznala-gazetapl-internauci-teraz-zrobia-sondaz-gdzie-bedz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj