Wałęsa histerycznie apeluje do Dudy: „Człowieku dla dobra Polski poddaj się, jak najszybciej zrezygnuj, bo szkodzisz Polsce. Dlaczego nie kochasz Polski?”

Człowieku dla dobra Polski poddaj się, jak najszybciej zrezygnuj, bo szkodzisz Polsce. Dlaczego nie kochasz Polski?

—apelował do Andrzeja Dudy – Lech Wałęsa w rozmowie z Moniką Olejnik w Radio ZET.

We wtorek informowaliśmy o apelu Lecha Wałęsy do IPN, a już dziś – w środę – b. prezydent będąc gościem Moniki Olejnik w Radio Zet zaapelował do Andrzej Dudy, by ten zrezygnował z urzędu. Zdaniem Wałęsy, obecny prezydent jest uzależniony od Jarosława Kaczyńskiego i nie jest w stanie sam podejmować decyzji.

Przypominam, dziesięć lat temu mówiłem, tam, gdzie się znajdą Kaczyńscy tam zawsze jest nieszczęście. I tak było, jest i będzie. To jest taki typ charakteru. Nie wiem czy tak nienawidzą Polski i Polaków i tak chcą szkodzić Polsce i Polakom, że tak postępowali i postępują. Wszystkie nieszczęście brały się w tym ostatnim czasie od Kaczyńskich

—mówił Wałęsa.

Według b. prezydent właściwym rozwiązaniem byłoby rozpisanie referendum i wybranie nowego rządu.

Czy Andrzej Duda będzie w stanie zrobić coś więcej, niż mu każą? Nie sądzę. Proponuje referendum jak najszybciej i zmienić władzę. (…) Na razie ludzie czekają na spełnienie obietnic. Masy, które nie interesują się polityką, czekają. Ale trzeba się przygotować. Po tym układzie będzie taka ruina, że nie pozbieramy się długo

—przekonywał Wałęsa

Lech Wałęsa odniósł się do zamieszania wokół ONR-u w Białymstoku, czy spalenia kukły Żyda we Wrocławiu. Zdaniem b. prezydenta może budzić demony.

Te demony mówią: nie lekceważcie demokracji

—powiedział.

Zdaniem Wałęsy Hanna Gronkiewicz-Waltz słusznie zrobiła odnosząc się do tych wydarzeń podczas obchodów rocznicy wybuchu powstania w warszawskim getcie.

Obowiązkiem obywatela jest chodzić na wybory i walczyć takimi argumentami, jakie daje nam demokracja

—mówił.

Wałęsa mówił także o powołaniu podkomisji ws. katastrofy smoleńskiej.

Jeśli prawda wyjdzie na jaw to nie Tusk, a Kaczyński będzie sprawcą wszelkiego zła

—przekonywał.

Gość Radia ZET pytany przez Monikę Olejnik o teczki TW „Bolka” z szafy gen. Kiszczaka powiedział:

Przecież to jest tak ohydna, prosta, niedobrze wykonana podróba, że wstyd się do tego przyznawać. Pani naprawdę, pani powie, połóżcie mi teczkę, na minutę i jak pani zobaczy, papier można starzeć, ale z wierzchu, natomiast ranty, boki nie da rady i pani od razu zobaczy, każdy papier pani, jak wyciągnie, to jest podróba

Były prezydent odniósł się także do apelów jego żony Danuty Wałęsy ws. aborcji. Jego zdaniem w obecnym kompromisie aborcyjnym wszelkie zmiany są bardzo trudne, a nawet niemożliwe.

wpolityce.pl/Radio ZET

13 KOMENTARZE

 1. Pan Wałęsa słuchał ubeków a Pan DUDA słucha NARODU a to wielka różnica ,wysłała bym Wałęsę do szkoły to czegaś mądrego by się nauczył jego władza już się dawno skończyła i z tymi mądrościami niech się w cień usunie i korzysta z wysokiej emerytury bo niedługo dostanie2000 tys

 2. Apelować do Dudy to tak jak gadać o przysłowiowego obrazu. Ten człowiek jest głuchy, ślepy i nie ma jakiegokolwiek poczucia własnej godności….

  • Zastanów się trochę zanim coś powiesz. Bolek dla Ciebie jest autorytetem? Prezydent Andrzej Duda wykształcony pro polski patriota a nie zdrajca donosiciel i Ty masz czelność coś mówić. Zamilcz bo jesteś takim samym śmieciem jak były na szczęście prezydent.

 3. Panie Prezydencie Wałęsa!
  Pan chodził na smyczy Kiszczaka! Pan Prezydent Duda jest słucha Polskiego Narodu!
  Czy to jest różnica?- Panie Bolek

 4. Bezczelny kłamca,patrzec sie nie chce,zdania nie umie złożyc poprawnie,wielki Polak, brawo, oby tak dalej firmowal swoją gębą „peło”

 5. Panie Wałęsa największym nieszczęściem dla Polski to byłeś Ty. Daruj sobie tej głupiej krytyki. Nic nie rozumiesz to zamilcz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj