PGNiG będzie uczyło młodzież historii

PGNiG_znak_bez_nazwy_prawnej.jpg

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ufundowało cztery tysiące prenumerat miesięczników historycznych. Pierwsze egzemplarze trafiły już do gimnazjów i liceów, głównie w mniejszych i mniej zamożnych miejscowościach.

 Jest ona elementem szerszej kampanii realizowanej przez fundację im. Ignacego Łukasiewicza, działającej przy PGNiG pt. „Rozgrzewamy polskie serca”. Do tej pory państwowy gigant branży wydobywczej wspierał akcje edukacyjne, finansował filmy historyczne czy pomagał weteranom. Skąd pomysł na nową akcję?

– Edukacja oparta na przekazywaniu pozytywnych wzorców i budowaniu dumy z naszej przeszłości to inwestycja w rozwój młodego pokolenia – tłumaczy Janusz Kowalski, wiceprezes PGNiG S.A. – Młodzież coraz częściej sięga po lekturę książek i czasopism o tematyce historycznej. Szuka wiedzy na temat dziejów naszego kraju podanej w sposób atrakcyjny i nowoczesny, a zarazem pełen szacunku dla polskich bohaterów narodowych. Naszą akcją chcemy pomóc uczniom i nauczycielom w dostępie do takich źródeł.

Prenumerata obejmie dwa tytuły – miesięczniki „Historię do Rzeczy” i „wSieci Historii”, powiązane z konserwatywnymi tygodnikami opinii. Według danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy udostępnionych na portalu WirtualneMedia.pl, „wSieci Historii” jest najchętniej kupowanym miesięcznikiem historycznym w Polsce, ze sprzedażą sięgającą dwadzieścia cztery tysiące egzemplarzy. Nie są dostępne dane miesięcznika „Historia do Rzeczy”, gdyż jego wydawcy nie zdecydowali się na ich udostępnienie ZKDP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj