Prezydent na premierze biografii śp. Lecha Kaczyńskiego: To była prezydentura wielkiej godności i wielkiej dumy z bycia Polakiem

patryjoci.jpg

Książka oddaje atmosferę, którą ja pamiętam z tamtego czasu, a to jest bardzo trudne. W niektórych momentach autor opowiada tak, jak ja bym chciał to opowiedzieć. Każdy Polak powinien przeczytać tę książkę, mam nadzieję, że sięgną do niej młodzi ludzie, bo z niej prof. Lech Kaczyński jeszcze raz może uczyć, co to znaczy być prawdziwym patriotą – mówił na premierze książki „Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010” prezydent Andrzej Duda.

– To była prezydentura wielkiej godności i wielkiej dumy z bycia Polakiem – od samego początku do samego końca. Prezydent atakowany z każdej strony, mierząc się z próbami odebrania mu tej godności każdego dnia, nie poddawał się – mówił Andrzej Duda.

Zaznaczył przy tym, że śp. prezydent Lech Kaczyński był dla niego jednym z trzech podmiotów, obok rodziców i domu rodzinnego, który ukształtował jego podejście do państwa, poglądy polityczne i osobiste przekonania.

– Pan prezydent prof. Lech Kaczyński był wizjonerem i miał dwie wielkie miłości – Polskę i rodzinę. Był po prostu wspaniałym człowiekiem – mówił prezydent. – Był wielki  nie tylko dlatego, że był świetnym politykiem z wizją, ale też jako człowiek, ze swoją wyrozumiałością i serdecznością. Był człowiekiem wielkiej kultury i wielkiej klasy, także wobec tych, którzy go bezwzględnie traktowali – dodawał.

– Takiego pana prezydenta pamiętam i tak jest opisany w tej książce – zakończył.

Kolejna część biografii

„Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010” to kontynuacja bestsellerowej biografii byłego Prezydenta Rzeczypospolitej. Rzetelna i stroniąca od hagiografii.

Dwaj badacze – Sławomir Cenckiewicz i Adam Chmielecki – opisują wszechstronną aktywność Lecha Kaczyńskiego w czasie jego prezydentury w latach 2005-2010. W pracy odnajdziemy Lecha Kaczyńskiego jako męża stanu reprezentującego interesy Rzeczpospolitej, dowiemy się jak godził obowiązki głowy państwa z życiem rodzinnym.

Autorzy przypominają również, jak działał „przemysł pogardy” oraz opisują dramatyczne epizody prezydentury, m.in. przyjazd prezydentów Europy Środkowej do Tbilisi w czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej. Cenckiewicz i Chmielecki ukazują Lecha Kaczyńskiego jako polityka i człowieka nie wahającego się ryzykować własnym życiem w imię ideałów, które wyznawał. Publikację kończy obszerny rozdział podsumowujący stan dzisiejszej wiedzy o tragedii smoleńskiej. Dzięki pracy autorów otrzymujemy rzetelną biografię Lecha Kaczyńskiego, opartą na relacjach świadków i wnikliwej kwerendzie archiwalnej.

źródło: http://telewizjarepublika.pl/prezydent-na-premierze-biografii-sp-lecha-kaczynskiego-to-byla-prezydentura-wielkiej-godnosci-i-wielkiej-dumy-z-bycia-polakiem,34184.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj