Strzelin: Trwa giełda nazwisk. Kto zostanie prawą ręką burmistrza?

strzelin.jpg

Zakończył się nabór kandydatów na sekretarza gminy Strzelin. Kogo wymienia się na giełdzie nazwisk i dlaczego z funkcją pożegnał się Marek Charowski? – Dopytuje „Słowo Regionu”.

Jak podaje strzeliński portal sloworegionu.pl tuż po ogłoszeniu konkursu na giełdzie nazwisk pojawili się m.in. Joanna Trojan-Klęsk, była szefową nadzoru prawnego wojewody dolnośląskiego, Jacek Gałuszka, były komendanta policji w Strzelinie i Agnieszka Bugryn, urzędniczka w strzelińskim magistracie.

W rozmowach z dziennikarzami, Dorota Pawnuk zaprzecza, jakoby któraś z tych osób złożyła dokumenty aplikacyjne. – Nic o tym nie wiem. Nie docierały do mnie żadne sygnały i nie prowadziłam żadnych rozmów z tymi osobami w sprawie zatrudnienia na stanowisku sekretarza gminy Strzelin – ucina. – Chcę również podkreślić, że kandydaci muszą spełniać kryteria określone w ustawie o pracownikach samorządowych – czytamy w Słowie Regionu.

Marek Charowski, były sekretarz gminy Strzelin (pełnił tę funkcję od marca ubiegłego roku), został kierownikiem w referacie ds. mieszkaniowych. Burmistrz Strzelina podkreśla jednak, że ta decyzja była obupólna i absolutnie nie wynikała z zastrzeżeń do pracy byłego sekretarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj