Wrocław: Minister Zalewska spotkała się z nauczycielami

zalewska.jpg

We Wrocławiu odbywa się dwudniowe (3-4 maja b.r.) posiedzenie delagatów Krajowej Sekcji Oświaty NSZZ „Solidarność”. Gościem pierwszego dnia obrad była minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Obrady Walnego Zebrania Delegatów Krajowej Sekcji Oświaty rozpoczęły się 3 czerwca Mszą św. w kościele Matki Bożej Pocieszenia w Sanktuarium Golgoty Wschodu, w święto Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszę odprawił ks. Artur Szela, kapelan Dolnośląskiej „Solidarności”.

Obrady rozpoczęły się od przywitania gości, wśród których jest m.in. Tadeusz Majchrowicz wiceprzewodniczący „Solidarności” oraz Kazimierz Kimso przew. Regionu Dolny Śląsk i wystąpienia minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej.

W swoim ponad godzinnym wystąpieniu minister dużo czasu poświęciła szkolnictwu zawodowemu, wykazując jego ułomność i deklarując, że zamierza być z nauczycielami. Następnie odpowiadała na b. wiele pytań, ale odpowiedzi zasadniczych nie było, bo nastąpią one 27 czerwca w Toruniu, na zakończenie ogólnopolskich debat oświatowych.

jw

foto Janusz Wolniak

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ