Reporter od Michnika dowiedział się nieoficjalnie. Tak się produkuje „newsy”…

puszcza.jpg

Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter TOK FM, minister środowiska chce wnioskować do UNESCO o wykreślenie większej części Puszczy Białowieskiej z listy przyrodniczego światowego dziedzictwa ludzkości – taką informację podała dziś rozgłośnia należąca do Agory. News momentalnie trafił na główną stronę portalu gazeta.pl, z tytułem krzyczącym czerwoną czcionką. Ile w tym było prawdy?

Według informacji TOK FM, podczas spotkania z ekspertami minister środowiska Jan Szyszko chce wnioskować o zmianę statusu Puszczy Białowieskiej. Jego zdaniem powinna ona zniknąć z listy dziedzictwa przyrodniczego, a znaleźć się na liście dziedzictwa kulturowego. To zmniejszyłoby ograniczenia, jakie wpis na listę nakłada na gospodarkę leśną – podała rozgłośnia.

Szybko podchwyciły to opozycyjne wobec rządu media. Taki news w momencie, gdy gabinet Beaty Szydło ogłasza program Mieszkanie+? Toż to skarb! Szybko okazało się, że zamiast złota znów wygrzebano zwykły tombak.

 

Wbrew doniesieniom mediów, Minister Środowiska nie zamierza wnioskować o wykreślenie Obiektu Światowego Dziedzictwa „Bialowieza Forest” z listy obiektów dziedzictwa przyrodniczego. W trakcie wizyty ekspertów IUCN w dniach 4-8 czerwca 2016 r. obiekt będzie wizytowany w odniesieniu do kryteriów przyrodniczych

– poinformowało Ministerstwo Środowiska.

Cały misterny plan spalił na panewce. Czy jednak media Agory i innych zaprzyjaźnionych z nią „Newsweeków” odważyły się sprostować swoje rewelacje? Ależ skąd! Tekst po prostu spadł z czołówek, a czerwony kolor czcionki tytułowej szybko zbladł.

Trzeba będzie poszukać jakiegoś nowego „newsa”…

źródło: http://niezalezna.pl/81362-reporter-od-michnika-dowiedzial-sie-nieoficjalnie-tak-sie-produkuje-newsy

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj