Sondaż miażdżący dla feministek i „Wyborczej”: Młodzi Polacy przeciw aborcji!

dzieci.jpg

„Czy popiera Pan(i) całkowity zakaz aborcji, z zachowaniem możliwości ratowania życia matki, jeśli jest zagrożone?” – takie pytanie zadano Polakom w sondażu IBRIS. Ponad 58 proc. naszych rodaków odpowiedziało pozytywnie. Postulat uzyskał poparcie większości respondentów we wszystkich grupach wiekowych, ale 79,2 proc. – czyli najwyższe poparcie – uzyskał wśród osób w wieku 18-24 lat. 

Z sondażu IBRIS wynika, że karalność kobiet w przypadku celowego i świadomego dokonania przez nie aborcji popiera łącznie 47,1 proc. kobiet,podczas gdy sprzeciw wyraża 42,3 proc. respondentek. Wśród mężczyzn rozwiązanie to popiera 54,4 proc. badanych, a sprzeciw wyraża 40,5 proc. 

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Rynkowych IBRIS na reprezentatywnej próbie 1100 Polaków w dniach 13-16 maja, ponad miesiąc po rozpoczęciu zbiórki podpisów pod projektem „Stop aborcji” i w trakcie szerokiej dyskusji dotyczącej jej treści. 

Już 5 lipca ma trafić do Sejmu stworzony przez Fundację Pro – Prawo do Życia projekt ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne. Jak zapewnił w rozmowie z portalem wp.pl prezes Mariusz Dzierżawski, podpisało się pod nim już 120 tys. osób.

 

– Ale, jak sądzę, drugie tyle mają osoby zbierające podpisy. Według moich szacunków teraz zebranych jest ok. 250 tys. podpisów. Mam nadzieję, że do końca zbiórki przekroczymy pół miliona

– dodaje. 

źródło: http://niezalezna.pl/81369-sondaz-miazdzacy-dla-feministek-i-wyborczej-mlodzi-polacy-przeciw-aborcji?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+niezalezna+(niezalezna.pl)

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj