Oleśnica: Zatrzymani sprawcy kradzieży z samochodów

policja nowa.jpg

Policjanci z powiatu oleśnickiego zatrzymali trzy osoby mające związek z kradzieżami przedmiotów, pozostawianych przez poszkodowanych w pojazdach. Na przestrzeni jednego miesiąca funkcjonariusze odnotowali kilka takich zdarzeń, a w wyniku pracy operacyjnej dotarli do ich sprawców.

W maju br. sycowscy policjanci odnotowali kilka zdarzeń, gdzie z niezabezpieczonych pojazdów  zostały skradzione pozostawione w nich przedmioty oraz akcesoria stanowiące wyposażenie aut. W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn –  dwóch podejrzanych o kradzieże i jednego pasera. Do chwili obecnej policjanci odzyskali mienie o wartości 500 zł, które zwrócili właścicielowi. Funkcjonariusze realizują czynności zmierzające do ujawnienia pozostałych przedmiotów kradzieży.

Dwaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Również paser stanie przed sądem.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników pojazdów i właściwe ich zabezpieczenie za każdym razem. Wystarczy chwila, aby pozostawiona na fotelu pojazdu torebka z dokumentami czy widoczny wideorejestrator znalazły się w rękach złodzieja.

źródło: KPP w Oleśnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj