Wildstein do Kijowskiego: Jak wam nie wstyd lansować się z PO? Jak łączycie to ze słowami o demokracji i wolności?

Kijowski.jpg

KOD miał szansę odciąć się od patologii PO. Zamiast tego pokazał, idąc w marszu z tymi, co niszczyli prawa obywatelskie, że demokrację ma gdzieś – uważa dziennikarz TVP Info Dawid Wildstein.

 

We wpisie zatytułowanym „KOD stracił dziś swoją szansę” Wildstein odniósł się do dzisiejszego marszu Komitetu Obrony Demokracji.

Jak można wierzyć w choć jedno słowo Kijowskiego

„Jak już pisałem – można być anty-PiS, krytykować, chcieć zmiany władzy, ba, nawet majdanu.
Nie powinno się za to, jak za czasów PO, być inwigilowanym, rozpracowywanym przez służby, czy po prostu szykanowanych oraz nazywanym wariatem” – zaczyna Wildstein. Jak jednak dodaje, ma wątpliwość, jak można wierzyć w choć jedno słowo Kijowskiego, który dziś staje w jednym szeregu z Platformą Obywatelską, z tymi, którzy przez lata za pomocą ABW rozpracowywali legalne manifestacje opozycji, za pomocą ABW i CBA rozpracowali i inwigilowali dziennikarzy oraz
na niespotykaną skalę podsłuchiwali Polaków.

KOD pokazał, że demokrację ma gdzieś

„Serio, chciałbym się spytać Kijowskiego, czy zwykłego po prostu KOD-owca- jak możecie z takimi ludźmi iść i ich lansować? Jak wam nie wstyd, jak łączycie to ze słowami o demokracji i wolności? Manifestujcie przeciw PiS ile wlezie… ale z takimi obok siebie?” – pyta dziennikarz.

Dziennikarz kończy swój wpis refleksją, że KOD miał szansę odciąć się od patologii PO, ale zamiast tego pokazał, idąc w marszu z tymi, co niszczyli prawa obywatelskie, że demokrację ma gdzieś.

Czytaj: Jarosław Kaczyński robi to co Jan III Sobieski, historia zatacza koło

źródło: http://telewizjarepublika.pl/wildstein-do-kijowskiego-jak-wam-nie-wstyd-lansowac-sie-z-po-jak-laczycie-to-ze-slowami-o-demokracji-i-wolnosci,34209.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj