Nieletni zatrzymani za rozbój z użyciem noża i inne czyny karalne

policja nowa.jpg

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy pobili 12-latka. Chłopcy zastraszyli dodatkowo swoją ofiarę nożem, kradnąc pokrzywdzonemu 10 zł. Ponadto nieletni mają na swoim koncie jeszcze inne czyny karalne tj.: udzielanie narkotyków i kradzieże z włamaniem do altanek. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tych spraw. O dalszym losie dwóch nieletnich zdecyduje sąd rodzinny.

Funkcjonariusze Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Jeżów Sudecki w wieku 15 i 16 lat, którzy podejrzani są o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ponadto 15-latek odpowie za udzielanie narkotyków, a jego kolega za wielokrotnie kradzieże z włamaniem do altanek.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 23 maja br. w jednym z opuszczonych budynków na terenie gminy Jeżów Sudecki. Nieletni zwabili do niego 12-latka i próbowali go siłą zmusić do rzekomego oddania długu w wysokości 10 zł. Chłopiec nie chciał im wydać gotówki, wówczas napastnicy go pobili, zastraszyli nożem a później zabrali mu 10 zł.

Ponadto 15-latek ma na koncie udzielanie narkotyków, a jego kolega serię kradzieży z włamaniem do altanek. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

O dalszym losie nieletnich zdecyduje sąd rodzinny.

 

Czytaj: Wrocław zadłużony, ale kredyty weźmie – 150 milionów złotych. Oczywiście spłacą podatnicy

 

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ