Przed szczytem NATO Barack Obama spotka się w cztery oczy z Andrzejem Dudą

duda i barak.jpeg

Spotkanie bilateralne Barack Obama – Andrzej Duda odbędzie się w Warszawie, jeszcze przed szczytem NATO. Rozmowa ma dotyczyć m.in. bezpieczeństwa w Europie.

W piątek 8 lipca przed południem – jeszcze przed formalnym rozpoczęciem szczytu NATO w Warszawie – ma odbyć się bilateralne spotkanie prezydenta Obamy z prezydentem Dudą. Głowa amerykańskiego państwa przyleci do Polski w czwartek 7 lipca wieczorem – poinformował portal 300 polityka.pl Informacje te potwierdzili urzędnicy z Kancelarii Prezydenta RP.

„Barack Obama spotka się w Warszawie z polskim prezydentem, by przedyskutować relacje amerykańsko-polskie, potwierdzić zobowiązania USA w kwestii bezpieczeństwa Polski oraz wymienić poglądy na szerokie bezpieczeństwo Europy” – poinformowali przedstawiciele Białego Domu.

Czytaj: Wrocław zadłużony, ale kredyty weźmie – 150 milionów złotych. Oczywiście spłacą podatnicy

W Warszawie odbędzie się także spotkanie liderów Unii Europejskiej z amerykańskim prezydentem. Ma do tego dojść przed albo po spotkaniu przywódców krajów NATO. Przedmiotem rozmów ma być współpraca polityczna i gospodarcza oraz sprawy związane z bezpieczeństwem. W spotkaniu tym mają uczestniczyć m.in. przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oraz szef Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker.

Szczyt NATO w Warszawie zaplanowany jest na 8 i 9 lipca. Spodziewanych jest ok. 60 delegacji, około 1600 osób i dwa tysiące dziennikarzy oraz personelu zabezpieczającego szczyt. Spotkanie będzie odbywało się pod nadzorem m.in. specjalnych grup żandarmerii wojskowej.

źródło: http://niezalezna.pl/81471-przed-szczytem-nato-barack-obama-spotka-sie-w-cztery-oczy-z-andrzejem-duda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj