Budowa S3. Utrudnienia w ruchu!

obwodnica.jpg

Budowa drogi krajowej S3 wkroczyła w ten etap, w którym konieczne stało się zamknięcie części legnickiej obwodnicy. Kierowcy, którym przyszło wyjechać z miasta w kierunku Chojnowa, skarżą się, że objazd jest niewystarczająco oznakowany. Policja przyznaje, że wczoraj, kiedy puszczono ruch objazdem konieczna była pomoc funkcjonariuszy. Dziś po wspólnej inspekcji z wykonawcą robót zapadła decyzja, że znaków prowadzących objazdem będzie więcej.

Z Legnicy w kierunku Chojnowa objazd dla samochodów do 3,5 tony prowadzi ulicą Działkową. Można też pojechać ulicą Złotoryjską. Utrudnienia w ruchu potrwają prawdopodobnie co najmniej do października 2016 roku. Dla pojazdów poruszających się DK 3 w obu kierunkach zamknięty zostanie wjazd w ul. Chojnowską. Ruch na wprost przez DK 3 będzie nadal możliwy. Objazdy poprowadzone zostaną ulicami: Domejki do ul. Chojnowskiej – w stronę centrum miasta Działkową do DK 3 – by wyjechać z miasta (dla samochodów osobowych) Złotoryjską – Zachodnią (DK 3) – by wyjechać z miasta (dla samochodów ciężarowych).

Na DK 3 na wysokości ul. Domejki uruchomiono tymczasowe rondo umożliwiające skręcenie w stronę miasta, jazdę na wprost lub skręcenie wybudowanym specjalnie by-passem w DK 94 w stronę Chojnowa. Tym samym by-passem mogą pojechać mijając rondo kierowcy jadący DK 3 od strony Lubina.

W związku ze zmienioną organizacją ruchu, lokalnie występować będą ograniczenia prędkości do 50 i 40 km/h. Zamknięty został także wjazd z DK 3 na ul. Rolniczą. Na skrzyżowaniu DK 3 z ulicą Działkową pojawi się sygnalizacja świetlna. Na ul. Działkowej projektowane jest także wydzielenie ciągu pieszego i wykonanie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Bobrową. Sugerowany objazd pozwalający na ominięcie przez ruch tranzytowy centrum miasta, prowadzi przez DK 3 w kierunku Lubina, a następnie DK 36 w kierunku Prochowic.

źródło: legnica.fm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj