Działaczka KOD: Nigdy nie mówiliśmy, że nienawidzimy PiS-u

KOD234.jpg

– Część członków nie ukrywa niechęci personalnie do prezesa PiS-u, ale absolutnie nie o to nam chodzi. My cały czas powtarzamy, ze szanujemy wynik demokratycznych wyborów, szanujemy ustrój, nie odpowiadają nam skutki takiego, a nie innego wyboru, czyli krótko mówiąc łamanie konstytucji, ale nie ma to nic wspólnego ze zwierzęcą nienawiścią – powiedziała na antenie Telewizji Republika Beata Kolis z Zarządu Głównego Komitetu Obrony Demokracji.

 

Po raz pierwszy w Telewizji Republika gościem Ryszarda Gromadzkiego w „Republice na żywo” była Beata Kolis z Zarządu Głównego Komitetu Obrony Demokracji. 

Na pytanie, czy Komitet Obrony Demokracji zawiesi działalność w wakacje, Beata Kolis oświadczyła, że „absolutnie nie, wprost przeciwnie”. – Mamy bardzo dużo pracy na wakacje, ale proszę nie rozumieć tego, jako cotygodniowe demonstracje. Mamy bardzo dużo pracy u nas w organizacji: konstruowanie kolejnych naszych struktur, doprecyzowanie statutu, przyjmowanie członków do stowarzyszenia, konstruowanie naszego programu i rady programowej oraz bardzo intensywna praca nad programem „Przestrzeń wolności. Jakiej Polski chcemy?” – sprecyzowała. – W niedzielę odbyła się duża konwencja z udziałem dwóch prezydentów: Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego. To jest program przewidziany na dwa lata, program edukacji obywatelskiej – dodała.

„Nie dyskutujemy z takimi określeniami, my po prostu robimy swoje”

Odnosząc się do mediów Komitetu Obrony Demokracji, które mają powstać, Beata Kolis oświadczyła, że „w sobotę 4 czerwca, wystartował portal informacyjny: koduj24.pl, którego szefową jest Magda Jethon, do niedawna szefowa radiowej Trójki”. – Na razie jest to portal internetowy, będą trwały bardzo intensywne prace, żeby było tam radio, a także nie wykluczamy telewizji – poinformowała. Komentując to, jak ich stowarzyszenie odnosi się do określenia „targowica”, które jest popularne w środowiskach prawicowych, powiedziała, że „jeśli ktoś nie chce zapoznać się z tym, co dokładnie robimy, z tym, jakie są nasze cele, to znaczy, że nie rozumie czego naprawdę robimy”. – Nie dyskutujemy z takimi określeniami, my po prostu robimy swoje – dodała.

„Nigdy nie mówiliśmy, że nienawidzimy PiS-u”

Zapytana o to, jak wytłumaczy „zwierzęcą” wręcz nienawiść do PiS-u powiedziała, że kiedy na marszach KOD widziane są transparenty, o których można powiedzieć, że są mową nienawiści, zawsze proszą o ich usunięcie. – Ale kiedy jest 100-200 tys. ludzi to trudno wyłapać wszystkie. Na sprzeczności co do liczby uczestników demonstracji KOD powiedziała, że „Gazeta.pl i Gazeta Wyborcza i władze miasta potwierdzały to, co my mówiliśmy”. – Nie komentujemy tego, co mówiła Policja i TVP, zaciągamy kulturę litości nad tym – stwierdziła. Dodała także, że „nigdy nie mówiliśmy, że nienawidzimy PiS-u”. – Część członków nie ukrywa niechęci personalnie do prezesa PiS-u, ale absolutnie nie o to nam chodzi. My cały czas powtarzamy, ze szanujemy wynik demokratycznych wyborów, szanujemy ustrój, nie odpowiadają nam skutki takiego, a nie innego wyboru, czyli krótko mówiąc łamanie konstytucji, ale nie ma to nic wspólnego ze zwierzęcą nienawiścią – skomentowała.

Źródło: http://telewizjarepublika.pl/dzialaczka-kod-nigdy-nie-mowilismy-ze-nienawidzimy-pis-u,34318.html

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ