Morawiecki: Polska będzie produkować samochody

Mateusz Morawiecki.jpg

Teraz  możemy konkurować na polach, na których tworzy się nowy układ sił w gospodarce. Takim obszarem jest m.in. produkcja autobusów i samochodów o napędzie elektrycznym, wodorowym i mieszanym – zapowiada wicepremier Morawiecki.

Polska powinna zaistnieć w nowej rewolucji przemysłowej i rozpocząć produkcję na światową skalę autobusów i samochodów o napędzie elektrycznym – mówi w wywiadzie dla “Gazety Polskiej Codziennie” wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Czytaj: Wałbrzych tonie w długach: Przedsiębiorcy mają problemy

Morawiecki nawiązując do swojego wystąpienia podczas spotkania “Klubów Gazety Polskiej”, gdzie był pytany o stworzenie aut o napędzie elektrycznym, przypomniał, że gdy na świecie trwały rewolucje gospodarcze Polska w nich nie uczestniczyła, “bo walczyliśmy o istnienie własnego państwa”. “Teraz gdy mamy rząd Prawa i Sprawiedliwości, możemy konkurować na polach, na których tworzy się nowy układ sił w gospodarce. Takim obszarem jest m.in. produkcja autobusów i samochodów o napędzie elektrycznym, wodorowym i mieszanym. Od kilku miesięcy w Ministerstwie Rozwoju we współpracy z Ministerstwem Energii pracujemy nad takim projektem” – dodał wicepremier.

autor: Janusz Wolniak

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ