Petru pyta Kukiza: Jesteście opozycją czy koalicją? Ten odpowiada: “U pana Polska istnieje tylko po to, by zaspokoić ego”

kukiz3.jpg

Mocna wymiana zdań między przedstawicielami opozycji totalnej i tej mniej agresywnej. Ryszard Petru i Paweł Kukiz w korespondencyjnym pojedynku przerzucali się złośliwościami i docinkami.

Rozpoczął lider Nowoczesnej, który na antenie Radia Zet dopytywał o charakter ruchu Kukiz‘15:

Miałbym apel do Kukiz ’15, żeby się określił, czy są opozycją, czy koalicją rządową. Za każdym razem, jak brakuje głosów PiS-owi, jakiś poseł PiS-u przychodzi, np. poseł Suski, i tam rozmawia z Kukizem i oni nagle głosują tak, jak chce PiS. Trzeba być twardym i powiedzieć wprost: albo jesteśmy opozycją, albo koalicją. No nie są opozycją…

— mówił Petru.

Na odpowiedź Kukiza nie trzeba było długo czekać. Lider K‘15 odpisał w swoim stylu – na swoim profilu na Facebooku:

KUKIZ‘15 to opozycja, panie Petru. Opozycja KONSTRUKTYWNA. To nie opcja koryciarzy i histeryków, którzy utracili władzę i boją się, że poniosą konsekwencjeza niezliczoną liczbę zaniedbań i nadużyć a opcja, której zadaniem jest służba Ojczyźnie.

Kukiz‘15 to opcja, która nigdy nie zwróciłaby się o „bratnią pomoc” po to, by móc dzięki niej zdobyć władzę.

Mogę nie zgadzać się z polityką gospodarczą PiS ale w sprawach takich jak zapewnienie bezpieczeństwa Obywatelom RP, polityka historyczna, tożsamościowa, patriotyzm – w tych kwestiach jest nam do PiS bardzo blisko. Ja wiem, że dla pana nie do pojecia jest, że można Polskę stawiać ponad siebie. Wiem, że pan tego nie rozumie. Bo u pana- co widać po pańskiej „polityce” najpierw jest pan a Polska dla pana tylko po to by zaspakajać pańskie ego.

Żeby miał pan całkowita jasność – z takimi jak pan w żadne koalicje w życiu nie wchodziłem, nie wchodzę i wchodzić nie zamierzam. Chyba, że kiedyś pan zrozumie to, o czym piszę

— napisał Kukiz.

 

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

  1. Myślę że niestety nie zrozumiał tego bo przecież oni wszyscy są tak zaślepieni perspektywą władzy że zagubili poczucie rzeczywistości. Dodam tylko że jeszcze parę tzw. “wpadek” PISu i za trzy lata parlament będzie w rękach ludzi odpowiedzialnych, czyli K15. Tylko szkoda że trzeba będzie to wszystko zaczynać od nowa z Wałęsą pod Trybunałem Stanu, a potem to już jak leci.

  2. Brawo brawo Panie Pawle jak zwykle trafił Pan w sedno sprawy.Dzięki Panu i takim jak Pan jest nadzieja dla Polski , jest szansa że targowiska przegra z kretesem a Krajem bedo zarządzać PATRIOCI.POZDRAWIAM PODZIWIAM I GRATULUJĘ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ