„Wyborcza” skarży się na 500+: kobiety nie chcą pracować za 1500 zł

rodzina plus.jpg

W trójmiejskiej „Gazecie Wyborczej” atak na program 500+. Za co? Za doprowadzenie do sytuacji, w której kobiety nie chcą pracować za 1500 zł na kasie, a zamiast tego siedzą w domu z trójką dzieci i „nic nie robią”.

Artykuł w „GW” to kolejny przykład na to, jak oderwane od rzeczywistości jest środowisko Adama Michnika. Program 500+ został zaatakowany za „wycofanie kobiet z rynku pracy”. O jaką pracę chodzi? Najgorzej płatną – na kasie, przy zbiorach truskawek, w gastronomii… W tekście wyjaśnia to z rozbrajającą szczerością Tomasz Limon z Pracodawców Pomorza:

 

Kobiety nie będą pracowały za 1,5 tys. zł, skoro tyle samo dostają na trójkę dzieci z rządowego programu, a mogą siedzieć w domu i nic nie robić.

 

Oczywiście twierdzenie, że kobieta z trójką dzieci w domu „nic nie robi”, mogło wyjść tylko z ust człowieka o niewielkiej wiedzy o życiu. Jeszcze śmieszniejsze są jednak lamenty, że państwo wypycha kobiety z rynku pracy, dając im zasiłki na dziecko. Bo przecież harowanie za 1500 zł na kasie w Tesco czy przy truskawkach to takie dobrodziejstwo… Zresztą komentarze pod artykułem w „Gazecie Wyborczej” to najtrafniejsze podsumowanie wypocin autorki tekstu w „GW”:

Czytaj: Ciąg dalszy „kastrowania demokracji” we wrocławskiej radzie miejskiej

źródło: http://niezalezna.pl/81549-wyborcza-skarzy-sie-na-500-kobiety-nie-chca-pracowac-za-1500-zl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj